Подробиці

Благодійну акцію «Купи зустріч – подаруй дитині свято» започаткували на Закарпатті 9 років тому. Усі зібрані кошти традиційно віддають на потреби дитячих будинків області. Стати учасником аукціону можуть всі охочі, яким виповнилося 16 років.  Для цього необхідно відіслати своє фото адміністраторам групи в соцмережах та написати коротку інформацію про себе. Мінімальна ставка за лот – 20 гривень. Зараз основною платформою акції є Facebook, допоміжною – Instagram.

Цьогорічна акція стартувала 1-го листопада і одразу почала набирати обертів. Зараз це уже більше півтисячі лотів. За попередніми підрахунками ставок – наразі зібрали близько 80-ти тисяч гривень. Минулого року була рекордна сума – 144 тисячі.

Павло ВЕЛИЧКО, волонтер акції

Ми завжди плануємо вже після самого аукціону, тобто уже закінчується акція. Ми бачимо, на що конкретно можемо розраховувати і вже потім конкретно з тими дитячими будинками, або школами-інтернатами, з якими ми співпрацюємо з ними, взнаємо про потреби першочергові і вже потім оцінюємо, чи зможемо їх покрити, чи можемо запропонувати альтернативу. Це може бути і певний ремонт приміщення, де проживають діти, які позбавлені батьківського піклування, або мають певні якісь обмежені фінансові можливості, або це можуть бути солодощі у свята, або це може бути гуманітарна допомога – одяг, взуття, гігієнічні засоби.

До акції організатори активно залучають публічних людей. Одним із них став начальник патрульної поліції Ужгорода та Мукачева, Юрій Марценишин. Участь в аукціоні бере уже не вперше.

Юрій МАРЦЕНИШИН, начальник патрульної поліції Ужгорода та Мукачева

Ми намагаємося постійно долучатися до таких громадських, суспільних заходів. Починаючи від марафонів, так само до «Купи зустріч – подаруй життя». Там не тільки я, там і мій заступник долучилася, там і наш прес-офіцер. І будемо долучатися, тому що це дійсно на благо і діти – це святе. Діти – це для нас пріоритет.

Роман Півкач – постійний волонтер аукціону. Окрім того, минулого року він придбав 28 лотів –  це рекордна кількість за всю історію існування акції. Віддав майже 6 тисяч гривень.

Роман ПІВКАЧ, волонтер, учасник акції

Мушу сказати – з усіма все-таки не довелося зустрітися. В силу браку часу, десь не могли скоординувати графіки. Було багато цікавих людей. Були такі лоти, як, приміром, відомий у нашому краї та й за межами, гурт RockH. Звертав увагу на опис, на профілі людей у соцмережах. Наскільки це цікаві співбесідники, можливо, що цікавого та корисного можна винести із спілкування з цими людьми, тому що «Купи зустріч – подаруй дитині свято» — це не платформа знайомств, а тут, безперечно, благодійна мета.

Аукціон триватиме до 9-го грудня. До 15 грудня покупець повинен оплатити виграний ним лот або готівкою, або на картковий рахунок.