Подробиці

Мічиган, Сінгапур, Колорадо – такі віруси, ймовірно, циркулюватимуть в Україні у новому епідсезоні за прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я. Із 1 жовтня 2018 року  у нашій державі розпочався сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, який триватиме до кінця травня 2019 року.

Вікторія ТИМЧИК

завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань

За минулий тиждень в області зареєстровано 2400 звернення в заклади охорони здоров’я із ознаками респіраторних інфекцій. Цей показник захворюваності становить 190 на 100 тисяч населення та не перевищує епідемічний поріг. Найвищі рівні захворюваності спостерігаються в Перечинському та Хустському районах та м. Ужгород, а найменші – у Тячівському та Міжгірському районах. Найбільше звернень традиційно серед дітей, найвищі показники у віковій групі до 4 років – 654 на 100 тисяч дітей даної вікової групи, відповідно вони частіше потребували госпіталізації. Загальний відсоток госпіталізованих становить 4% (98 осіб).

Щороку в Україні реєструється близько 6 мільйонів інфекційних захворювань, 98% з яких складають — грип та ГРВІ. У групах ризику – діти, люди похилого віку  та представники контактних сфер діяльності.

Михайло ПОЛЯК

головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні

До груп ризику, які є найбільш уразливими до захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції, можна віднести дітей до трьох років, вагітних та породілей, людей похилого віку, хворих на цукровий діабет та бронхіальну астму, інші хронічні захворювання легеневої та серцево-судинної систем. Окрім того, варто вказати і професійні групи ризику. До них належать медичні працівники, правоохоронці, співробітники торгівельної та транспортної галузей й інші представники контактних сфер діяльності

Серед найдієвіших профілактичних заходів – вакцинація.

Вікторія ТИМЧИК

завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань

 Варто зазначити, що минулого епідеміологічного сезону на Закарпатті через ГРВІ та грип за медичною допомогою звернулися 9% населення області, відповідний показник загалом в Україні склав 14%.