Подробиці

У  Закарпатському ЦРМС, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», відбулася підсумкова прес-конференція, присвячена реалізації реформи Децентралізації у нашій області.

Так, наразі у нашому краї найменша в країні кількість ОТГ — лише шість, протягом останнього року не було створено жодної нової.

Іван ДЕМ’ЯНЧУК

директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування

Експерти зазначили: за останні три місяці в регіоні активізувалися потенційні ОТГ, які консультуються із радниками ЦРМС. Також є сільради, які ініціюють процес обговорення об’єднання на місцях, відтак, можна говорити про те, що у січні до ОДА буде декілька нових звернень на отримання висновку для створення ОТГ. У вже діючих громадах перехід на прямі міжбюджетні відносини називають надвідповідальним кроком.

Іван ДРОГОБЕЦЬКИЙ

голова Полянської ОТГ

Закарпаття також залишається єдиною в країні областю, де немає перспективного плану формування об’єднаних громад. Незважаючи на таку сумну картину, експерти сподіваються, що 2019 рік стане в області роком децентралізації.

Володимир ФЕСЬКОВ

Радник з питань децентралізації Закарпатського ЦРМС

 Розповіли також про стан реалізації Програми «U-LEAD з Європою» у напрямку покращення надання адміністративних послуг, зокрема відкриття у ОТГ та області загалом ЦНАПів. Такий уже діє у Тячівській громаді, працюють над аналогічним у Вільховецькій. Процес впровадження активно триватиме і у році прийдешньому.

Іван ДЕМ’ЯНЧУК

директор Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування

Тож, попри всі перешкоди, на Закарпатті є чимало громад, які прагнуть об’єднання. Успіхи є у Мукачеві, де до міста готові приєднатися 5 сільських рад. У прикінцевих положеннях Закону «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Кабміну доручено у місячний термін визнати спроможною Мукачівську міську об’єднану територіальну громаду.