Подробиці

Різдвяний піст 2018 року триває 40 днів. Це один з найбільш тривалих і строгих постів у році. У харчуванні вимагає відмовитися від продуктів тваринного походження: м’яса, яєць, молока та молочних продуктів. Проте таким різким обмеженням   можна легко нашкодити собі і власному здоров’ю, – кажуть дієтологи.

Марія ЛЕВИЦЬКА

дієтолог

Піст з точки зору фізіолії – це величезний стрес для наших всіх систем організму. Особливого для травної. Тому що людина звикає до певного набору продуктів , які вона вживає протягом року. І тому складно змусити організм відмовитись від них на певнипй період часу.

Фахівці кажуть: незважаючи на заборони, раціон, під час Різдвяного посту повинен бути багатим на вітаміни та корисні продукти. Включайте в меню каші, хліб, сухарі, овочі, гриби, фрукти, сухофрукти, горіхи, мед, а в деякі дні — рибу та морепродукти. Важливо правильно увійти в піст і вийти з нього. Щоб не завдати шкоди здоров’ю та не нанести стрес організму.

Марія ЛЕВИЦЬКА

дієтолог

У перший тиждень відмовляємось від жирного мяса, беконів. Потім яйця, молоко виводимо. Згодом усі молочні продукти. І це повинно розтягнутись протягом місяця. Тільки тоді ми готові до посту. Але з виходом складніше. Під час виходу з посту наступають свята. І людина хоче скуштувати усе те, чим пригощають, що сама наготувала. Але виходить, під час свят ми н еможемо їсти молоко, яйця, мясо. Хіба що  трошки риби.

Священники, у свою чергу,   наголошують на духовному пості. Якщо вам складно перебороти себе і утриматись від певних харчових спокус, компенсуйте це добрими справами та частіше відвідуйте храм, — кажуть священнослужителі.

отець Роман

священник Мукачівської Греко-Католицької Єпархії

Інколи не розуміємо доброго значення посту. Вважаємо це утриманням від певних страв. А найголовніше, що ми маємо підготувати – це підготувати свою душу. Найперше, в очищенні від гріха. Це буде прекрасний дарунок для Ісуха Христа. Стриманість в їжі констатує нашу увагу, щоб попрацювати над собою духовно.

 Окрім дотримання церковного уставу, важливо не нашкодити своєму здоров’ю і подбати про помірне меню протягом різдвяних свят. Не робити з їжі культ, збагачувати себе мудрими думками та хорошими справами, – радить священник.