Подробиці

У спеку зростають ризики харчового отруєння. Продукти на ринках та вдома швидше псуються, з’являються сезонні фрукти та овочі, які можуть бути оброблені хімікатами. Тому фахівці радять обов’язково промивати їх кип’яченою водою.

Вікторія ТИМЧИК, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань

Так як основним чинником передачі є харчові продукти, то перш за все треба закупляти продукти у магазинах, супермаркетах, де є можливість контролю температурного режиму. Адже саме це сприяє тому, що збудник накопичується на харчових продуктах. Потрібно уникати харчових продуктів, їхнього придбання на стихійних ринках, на вулиці¸ особливо – у таку аномальну спеку.

Кавуни та дині не радять купувати одразу ж, коли вони з’являються на прилавках. Як правило, вони тепличні. Краще смакувати ними у пік високого сезону.

Вікторія ТИМЧИК, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань

Цей сезон кишкових інфекцій літній у нас у Закарпатській області є досить спокійним. Ми не реєстрували ні спалахів кишкових інфекцій, ні харчових отруєнь, які би виникали в побуті, або які би були повязані із закладами громадського харчування, але в принципі ми перебуваємо на сторожі.

Лікарі наголошують – у літню пору особливо обережними потрібно бути з м’ясними, молочними продуктами, рибою та вуличною їжею.

Першими ознаками харчового отруєння є  підвищення температури тіла, лихоманка, головний біль, блювання та біль у животі. Лікарі наголошують – не займатись самолікуванням і одразу ж звертатися за медичною допомогою.