Подробиці

Навчальний процес у самому розпалі. Студенти до університету – школярі налаштовуються на хвилю ЗНО. Цьогоріч подача абітурієнтами заяв до вишів відбудеться в липні, на підставі сертифікатів незалежного оцінювання. В Ужгородському національному університеті радять не затримуватися з реєстрацією на ЗНО, яка закінчиться вже 19 березня.

Петро ГОРВАТ

відповідальний секретар приймальної комісії УжНУ

Радимо реєструватися саме на 4 предмети ЗНО. З одного боку, їх наявність розширює спектр спеціальностей і дає можливість вибрати кращі результати. Ще одне прохання до абітурієнтів звернути увагу на профорієнтаційні олімпіади. Адже це шанс отримати 20 додаткових балів до сертифіката ЗНО на спеціальності, яким в Україні надається особлива підтримка.   

Інновацією номер один  є вступний іспит на магістратуру з іноземної мови. Його абітурієнти складатимуть як зовнішнє незалежне оцінювання. Щодо філологічного факультету, то він запроваджує нові освітні програми: «англійська мова і література» та «українська мова, література в закладах загальної середньої освіти з мовами національних меншин».

Галина ШУМИЦЬКА

декан філологічного факультету УжНУ

Щоб український філолог добре знав угорську чи то румунську, бо ці національні спільноти в нашому краї є найбільш численні. І впродовж навчання в магістратурі ми запроваджуємо потужний базовий курс угорської чи то румунської мови за вибором студента. Тобто це є освітня програма в магістратурі і на бакалавраті також.   

 У 2018-му вводиться нова форма вступного іспиту, як творчий залік. На відділенні журналістики він відбуватиметься  у кілька етапів  майже щомісяця, позиціонуючи підготовку майбутнього студента до вступу . Найспортивніший факультет вишу також бере до уваги зміни у вступній кампанії.  Спеціальність «середня освіта й фізична культура» проведуть творчий залік вперше.

Іван МИРОНЮК

декан факультету здоров’я та фізичного виховання УжНУ

Даний залік оцінюється як зараховано/незараховано та проводиться до початку і під час вступної кампанії. Відбулися зміни в переліку сертифікатів ЗНО  по спеціальності « фізична терапія», «ерготерапія». Якщо раніше вимагалася хімія, то зараз для вступу на бюджет передбачається фізика. У той же час нами розроблено, подано та прийнято позабюджетну пропозицію з результатами сертифікатів з хімії, але тільки на платній основі. 

Усі вимоги, види спортивних нормативів для вступу та їхні розклади абітурієнти знайдуть на сайті УжНУ. Детальніша інформація про вступну кампанію є в інфо-центрі приймальної комісії.   Окрім того, вступники зможуть подавати сертифікати ЗНО 2018, а також 2017 і 2016 років. Ця норма поширюється на всі предмети, крім іноземних мов.