Подробиці

Швейна справа активно розвивається на Закарпатті. В обласному центрі вже понад 70 років діє Ужгородська швейна фабрика». Починаючи від працівників і закінчуючи керівництвом — усі ставляться до роботи вкрай вимогливо, намагаються продумати найменші деталі.
Керівник підприємства Мирослава Каламуняк каже: фабрика добре відома як в Україні, так і за кордоном. Щороку до Європи вдається відправляти 400-450 тисяч одиниць одягу. Передусім — жіночого.
Мирослава КАЛАМУНЯК
керівник «Ужгородської швейної фабрики»
Це Німеччина та Франція. Наразі в них найкраща ситуація. Вони володіють ринком. Хоча мода зараз більше йде не з Парижа, а з Мілана. І висока мода саме там, яле якось нам поки що не вдалося розвинути таку велику співпрацю з італійцями. Там складніше з ціною. Тому робимо ставки на Німеччину. Я дуже люблю, коли буваю в Європі і зустрічаюся зі своїми замовниками (зараз теж повернулася, бо ми формуємо замовлення на наступний сезон), зайти в якийсь магазин і побачити виріб, який ми пошили. Це одне із задоволень.
На українському ринку ужгородська швейна фабрика — одна з перших, яка почала працювати з зарубіжними партнерами. Ще у 80-х роках французька компанія забезпечила підприємству технічне оснащення: надала японські машини та навчила застосовувати новітні на той час технології.
Магдалина Федорівна працює на підприємстві майже 35 років. Каже: за цей час на фабриці змінилося не одне покоління. Жінка прийшла на роботу після Берегівського училища, вдосконалила професійні навички, але навіть зараз не боїться братися за складні завдання, адже прагне розвиватися й надалі.
Магдалина БУКОВЕЦЬКА
швея
Чи важче, тим цікавіше. Тоді більше позитиву, тому що коли я пройшла той етап, значить я змогла. Кожна нова модель, фірма є цікава. І її опанувати теж цікаво. Я дуже задоволена, що можу це опанувати. Є такі речі, які я 10-20 років тому не думала, що можу їх зробити. А зараз спокійно це роблю, бо я знаю.
А Ганна працює на швейній фабриці близько 3 років. Приїхала на Закарпаття у 2014-му зі Сходу України у зв’язку з воєнними діями.
Ганна БІЛОЦЕРКІВСЬКА
швея
Мабуть, із самого дитинства мені подобалося шити. І навички шиття я здобула вдома з книгами. Потім я працювала самостійно, шила на замовлення, а сюди потрапила, тому що дуже хотілося одержати досвід роботи.
Окрім досвіду роботи, Ужгородська швейна фабрика гарантує працівникам гідну заробітну плату — у середньому 8-9 тисяч гривень на місяць. На підприємстві залучені до роботи 270 осіб. Із них — 150 швей і прасувальниць.
Загалом на підприємстві є кілька спеціалізованих цехів: для пошиву, розкрою та прасування одягу. На українському ринку «Ужгородська швейна фабрика» відома як засновник бренда «Парада». Для створення стильних та елегантних образів для продажу за кордон використовує тканини з європейських країн-замовників. При пошитті одягу застосовує сучасні технології та дотримується європейських стандартів якості.