Подробиці

Закономірно, що після затяжної зими люди з нетерпінням очікують весну. Однак, психологи наголошують – на її прихід варто морально налаштуватися. У періоди міжсезоння частіше зустрічаються скарги на роздратованість, апатію, часту зміну настрою та безсоння. У народі такий стан називають «весняною депресією». Одна з причин – виснаження організму після тривалих холодів, сірості та нестачі сонячного світла.

Аніта СОСКИДА, практичний психолог

Любий перехід, або якесь міжсезоння впливає не тільки на психічне здоровя. Тобто, на появу депресії, або її загострення. Саме, якщо ми про депресію говоримо. А й взагалі на любі інші захворювання, які є в людини. Тобто, в кого є, наприклад, серцево-судинні захворювання, чи якісь інші, вони мають властивість у міжсезоння загострюватися.

«Весняну депресію» фахівці також пов’язують із нестачею вітамінів. Радять додавати у свій щоденний раціон зелень, фрукти, овочі, горіхи, мед тощо. Вітаміни групи B (які є у м’ясі, сирі, творозі, пророслій пшениці, петрушці, селері тощо)  знімають дратівливість, нормалізують роботу нервової системи і покращують стан шкіри та волосся.

Варто також більше ходити пішки на свіжому повітрі, займатися спортом, спати не менше восьми годин на добу, приділяти час улюбленому хобі та включити до гардеробу одяг яскравих кольорів.

Закарпатці сподіваються, що весна прийде вчасно не тільки на календарі. Очікують тепла та сподіваються, що депресія обійде їх стороною.