Подробиці

Список спеціальностей, які можна опанувати в  Ужгородському національному університеті,  вкотре поповнився. Цього разу нововведення на факультеті історії та міжнародних відносин. Відтепер там готуватимуть студентів за напрямком «культурологія».

Ідея створення такої спеціальності, каже заступник декана факультету Надія Керецман, виникла давно, та через певні складнощі реалізувати її вдалося лише тепер. У червні минулого року Вчена рада університету проголосувала за створення нової спеціальності, у грудні – це рішення було затверджено міністерством, наразі ж викладачі факультету працюють над навчальними програмами. Запевняють, потреба у фахівцях – величезна.

 Володимир ГУЦУЛ

кандидат історичних наук

Збереження культурної спадщини, стан менеджменту, дистрибуції, продаваємость  культурної спадищини на Закарпатті просто катастрофічна. Маленький приклад: із п’яти архітектурних пам’яток державного значення за останній рік було ліквідовано три: «Корона», кінотеатр колишній «Ужгород» і «Червона ружа». Все, цього вже немає. Чому це відбувається у нас? Ясна справа, ми знаємо чому, але не остання причина в тому, що у нас, на Закарпатті, бракує профільних спеціалістів. Люди, які займаються охороною культурної спадщини, люди, які займаються дозвільними речами на цю тему – вони  не є профільними спеціалістами. Цю нішу на Закарпатті треба би було зайняти, бо найближчий географічний пункт, який готує профільних культурологів –  це Львів або Чернівці, у Франківську цього немає.  Тому цю нішу, на щастя, зайняли ми, Ужгородський національний університет.

 Майбутні бакалаври  з культурології матимуть змогу реалізуватися в доволі широкому переліку професій. Зокрема, можуть працювати в  закладах культури, викладати в середніх та вищих навчальних закладах, займати посади арт-менеджера, галериста, гіда-екскурсовода та мистецтвознавця.

 Володимир ГУЦУЛ

кандидат історичних наук

Кого ми чекаємо? Ми чекаємо, з одного боку, молодих людей, які закінчили школи, з іншого боку – чекаємо людей, які уже зараз займають посади в культурній сфері, але не мають профільної освіти, от ми їх теж раді бачити.  

 Передбачено 40 місць ліцензованого обсягу на навчання за денною формою та 20 – за заочною. Також подали заявку на отримання 2/3 (двох третіх) від загальної кількості місць державного замовлення. Для вступу абітурієнти повинні подати сертифікати ЗНО з історії України, української мови та літератури, а також географії чи іноземної мови на вибір. У планах – відкриття магістратури і докторантури з культурології.