Подробиці

Боротьба за храм. У Селі Ірлява Ужгородського району тривають суперечки навколо Свято-Іллінської церкви. Греко-католицькі священнослужителі скаржаться на те, що цією спорудою вже тривалий час користуються православні священики московського патріархату. При цьому останні не дають можливості греко-католикам проводити релігійні обряди у приміщенні церкви.

Євгеній ГРАДІЛЬ

адміністратор греко-католицької громади

Одні і ті ж самі жителі села. Одні моляться на дворі, зайнявши позицію мирного врегулювання і проходження всієї процедури закону. А інші у силовий спосіб перебувають всередині. Протягом цих 2 з половиною років, пройдено суди і господарські, усіх інстанцій. Є рішення Вищого господарського суду України. Є розпорядження про повернення у власність на культову споруду греко-католицькій громаді села.

З рішенням суду на руках до церкви вчергове прибули працівники виконавчої служби, аби засвідчити чи виконується вирок судді.

Однак вірники української православної церкви зайняли чітку позицію. Віддавати храм греко-католикам – не збираються, натомість пропонують їм збудувати новий.

Михайло КАНЮК

голова Ірлявської православної громади

Православна громада храм утримує, обновлює, кришу латаємо… Греко-католицька громада для храму нічого не зробила, але хоче претендувати на храм. Ми з цим рішенням не згідні. Наша громада всіляко буде допомагати, щоб їм храм побудувати. Або навпроти, або нехай сільська рада вирішить це на рівні держави, щоб був побудований храм.

У підсумку виконавча служба зафіксувала факт невиконання вироку суду. Представники греко-католицької громади переконують – далі послідують примусові рішення, невиконання яких вже тягтиме відповідальність.