Подробиці

Асоціація пасажирських перевізників Ужгорода передала міському голові відкритого листа щодо ситуації з безоплатним проїздом школярів на автобусних маршрутах загального користування. З березня минулого року в місті почали безкоштовно перевозити учнів. З міського бюджету на це кошти не виділяли. Водії кажуть: у результаті на окремих маршрутах різко збільшився пасажиропотік, причому не тільки під час навчального процесу. Також старими учнівськими квитками користуються чимало студентів. Є також інші проблеми — переконують перевізники.

Олексій КУЛЯ, голова Асоціації перевізників м. Ужгород

Ми з минулого року почали перевозити безкоштовно всіх дітей Ужгорода. Ця ініціатива не оплачувалася з міськради, адже ми зробили її експериментальною. Думали, що це піде на краще нашим громадянам. Але виявилося навпаки. За рік ми маємо багато негативу: то діти їздять без посвідчень, то водії з дітьми мають конфлікти. А все впирається в те, що ми возимо дітей безкоштовно і попросили лише пред’являти посвідчення. У міськраду ми занесли кілька коробок посвідчень, які надруковані на ксероксі, які видані зовсім не тією школою, з різними фотографіями. Діти роблять багато підроблених учнівських квитків, а батьки за цим не дивляться, тому що за підробку документів і використання підроблених документів є кримінальна стаття. То нам би ще не хотілося, щоб ми влазили в різні судові перипетії. Це ще є одним із чинників, чому ми попросили мера відмінити це рішення виконкому. В інших містах України учні перевозяться в основному згідно з чинним законодавством, тобто на 25 % дешевше. І то менше половини міст. В основному всюди платять.

Відкритого листа від перевізників з вимогою  скасувати рішення про безоплатне перевезення школярів в Ужгородській міськраді вже отримали. Ситуацію наразі не коментують і нагадують, що мають 15 діб для опрацювання інформації.