Подробиці

Ужгородський ботанічний сад заквітував. Хоч весна на Закарпаття прийшла із запізненням, рослини швидко розпустились. Першою забуяла магнолія.

Оксана КУРТЯК, завідувач лабораторії Ужгородського ботанічного саду

Першою квітує Магнолія Кобус білоквіткова. Таке інтенсивне потепління, що практично за вихідні вона відцвіла. Наступною Магнолія Суланжа з рожевими бокаловидними квітами нас радує. Ну і інші магнолії, які в саді представлені: це магнолія трипелюсткова, магнолія вічнозелена, оберненояйцевидна, огіркова магнолія.

Далі естафету перейняли рододендрони та японські сорти рослин. Серед них фаворитом є сакура.

Оксана КУРТЯК, завідувач лабораторії Ужгородського ботанічного саду

Вона нетривало квітує. Це буде впродовж двох тижнів, може якщо десь тінисті діляночки, то десь впродовж місяця.

Тисячі туристів з усієї України та з-за кордону приїжджають, аби помилуватися красою весняного Ужгорода. Полтавчанин Андрій на Закарпатті вперше. Але зізнається: атмосфера тут змушує його ще не раз сюди повернутися.

Андрій, турист

Безумовно, одна з мет нашої поїздки була подивитися на цвітіння сакур. І вперше в житті я своєму побачив…Як має назву оце прекрасне дерево? Магнолію! Магнолія – безподобна.

Сад квітує з ранньої весни до пізньої осені. Наразі тут росте близько трьох тисяч рідкісних дерев, кущів та квітів з усього світу. Однією з недавно висаджених є Магнолія Лебнера, родом з Німеччини.