Подробиці

В Ужгороді представили результати  досліджень «Прозорі ради».  Для аналізу обрали 20 рад з 5 областей України: Закарпатської, Хмельницької, Рівненської, Дніпропетровської та Кіровоградської.  Зокрема, в нашому краї моніторили, наскільки прозорі, відкриті і підзвітні міські ради Ужгорода, Перечина, Мукачева та Закарпатська облрада.

Володимир ФЕСЬКОВ

координатор коаліції «Прозорі ради» в Закарпатській області

Наша головна мета — допомогти місцевим радам унормувати свої документи, привести їх у порядок відповідно до законодавства і створити нові більш зручні інструменти для журналістів, для інших органів місцевого самоврядування, щоб вони могли користуватися, копіювати цей досвід і впроваджувати його в себе. Якщо дивитися на основні показники імплементації антикорупційного законодавства, то Ужгородська міська рада потрапила у трійку з 20 рад, які ми аналізували. Перше місце зайняла Дніпропетровська, друге місце зайняла  Рівненська.

Фахівці аналізували різні регламенти, положення, статути та інші документи. Визначали, наскільки вони відповідають законодавству і чи є насправді практичними. Дані одержували через інформаційні запити та моніторинг офіційних сайтів міських рад.  За впровадженням позитивних практик  на 4 місці опинилася Перечинська рада об’єднаної територіальної громади. Але координатори не ставили собі за основну мету визначати рейтинги, а передусім прагнули показати успішний досвід і напрацювати рекомендації для органів місцевого самоврядування. Уже з наступного тижня з головами місцевих рад підпишуть Меморандуми про співпрацю.