Подробиці

Зберігайте спокій: на Закарпатті стартують масштабні навчання з цивільного захисту. Згідно з розпорядженням Кабміну в краї з 19 до 23 березня проведуть командно-штабні навчання з органами правління та силами цивільного захисту. Протягом 5 днів відбудеться 2 етапи, практична частина триватиме три дні. Проводити такі навчання будуть в Ужгороді та районі, а також на Мукачівщині, Перечинщині, Свалявщині, Іршавщині та Виноградівщині. Сирена лунатиме двічі: 14 березня буде проведено загальне пробне оповіщення в усіх районах, з 20 до 23 оповіщення проводитиметься вибірково. Уривчасте звучання електросирен означає – «Увага всім!».

Віктор БУРИШИН

начальник управління цивільного захисту Закарпатської ОДА

Будуть ще окремі раптові ввідні, про які ми не знаємо.  Навчання відбувається під керівництвом ДСНС, все буде відпрацьовуватися у режимі реального часу. Працюватимуть аварійно-рятувальні служби, буде практичне розгортання евакуаційних органів: збірні пункти евакуації, проміжні пункти, приймальні пункти. Проведуть практичну евакуація населення. Вмикатимуть окремі елементи системи оповіщення. Загалом плануємо залучити 528 осіб особового складу і 148 одиниць техніки. Буде пересування окремих одиниць спецтехніки, аварійно-рятувальних машин, пожежної, інженерної та важкої техніки. В окремих місцях облаштовуватимуть водні переправи. Розгорнуть пункти життєзабезпечення як у межах населених пунктів, так і у відкритому полі. Можливо буде залучатися авіаційна техніка, якщо дозволять погодні умови. Сили і засоби військових частин будуть залучатися за окремим наказом, але також плануються до участі у цьому навчанні.

Відпрацьовуватимуть надзвичайні ситуації природного характеру (паводки, селі, буревії лавини), а також крупні ДТП, сходження потягів з рейок, прорив нафтопроводу тощо. В останній день відпрацьовуватимуть тактику дії під час оголошення особливого періоду.

Управління цивільного захисту просить закарпатців з порозумінням поставитися до заходів та не панікувати.