Подробиці

Баранинська об’єднана територіальна громада – наймолодша на Закарпатті, діє всього рік.  До неї входить 9 населених пунктів із чотирьох навколишніх сільрад.

Це Яроцька школа І-ІІ ступенів. Зараз тут навчається понад 60 учнів. З них 8 першачків. Унікальність в тому, що цьогоріч вперше за парти сіли виключно хлопці.

Денис, учень першого класу

Денис, учень першого класу

Навчаються першачки за програмою нової української школи. На необхідне обладнання для них із освітньої субвенції виділили понад 320 тисяч гривень, з бюджету Баранинської ОТГ – 600 тисяч. Першачків забезпечили сучасними одномісними партами, стільчиками, зручними шафами та шухлядами, де діти тримають своє шкільне приладдя.

Еріка ЯНОВИЧ, начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Баранинської ОТГ

Забезпечили наочними матеріалами магнітним роздатковим матеріалом для вчителя з української, англійської мови, дошки, лабораторні набори для уроків природознавства. Глобуси, карти України, карти світу. Ковриками для ранкової зустрічі,

Колись у цьому приміщенні жили церковні дяки, потім вчителі, певний час це була швейна майстерня. Уже близько 10-ти років тут навчаються школярі. Будівля потребувала капітального ремонту. Цьогоріч його зробили за кошти громади. Витратили на це півтора мільйони гривень.

Іван СЕГ, директор Яроцького закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів

Класи капітально відремонтовані, відремонтовані підлоги, обладнана стяжка, стяжки всі під підлогами. Обладнана система водоочистки каналізаційних стоків. Внутрішні вбиральні побудовані. Вбиральні були тільки на вулиці. Я збудував там вуличні такі.

Довгий час їдальня для дітей була у сусідньому будинку, який школа орендувала. Але будівлю продали і дітям не було де обідати. Тому за сприяння ОТГ вирішили обладнати також власний харчоблок. Зараз для учнів створені усі комфортні умови для навчання та дозвілля, — наголошує директор школи, Іван Сег.