Подробиці

9 історичних вілл Ужгорода і Львова побачили світ на листівках. В обласному центрі Закарпаття презентували креативний мистецький проект — «Між левами та ведмедями». Йдеться про серію листівок із зображенням історичних вілл Ужгорода та Львова. Проект є спільним напрацюванням ужгородця Віктора Опаленика та львів’янки Аліни Букіної.

Всього листівок випустили 9 — 5 із Львівськими будівлями, 4 — із ужгородськими. Тираж — 500 примірників. Креативні листівки уже можна відправляти поштою, щоправда без конверта — формат нестандартний.  На цьому проект не завершується. Ініціатори кажуть, що вже підшуковують цікаві об’єкти для реалізації. Але планують продовження уже після виборів, щоб креативні листівки не мали політичного забарвлення.

«Ця ініціатива відбувається в рамках програми неформальної освіти Студії живої історії. Дерево місії наших листівок – щоб вони мали просвітницьку і навчальну мету. Саме тому ми обрали тематику «Вілли Ужгорода та Львова». Це наш логотип   стилізовані голови лева та ведмедя (як символи Львова та Закарпаття), а поміж них — значок геолокації. На звороті — коротка інформація про будівлю, час побудови та стиль. Також розмішена карта розташування будівлі. Аби уникнути крадіжки інтелектуальної власності,  розмістили посилання на facebook сторінки проекту. А також попередньо консультувалися із юристами, чи мають право  використовувати фото історичних будівель, які зараз уже чиясь приватна власність. Але закон ми не порушували, адже ім’я сучасного власника не виголошували, а просто показали історичну цінність тієї чи іншої будівлі», — розповів Віктор ОПАЛЕНИК,  співорганізатор проекту.