Подробиці

Мальовничий куточок приміських Оноківців — тут знаходиться обласний дитячий спеціалізований пульмонологічний санаторій «Малятко». Приймають дітей з рецидивуючими бронхітами, бронхіальною астмою та іншими проявами респіраторного алергозу, також пацієнтів із пониженою опірністю організму та захворюваннями верхніх дихальних шляхів. Заклад працює протягом року, приймаючи по 15 змін. Загалом щороку у санаторії оздоровлюються 1300 дітей від 3-ох до 11-ти. За одну зміну тут приймають до 90 дітей. Впроваджують тут також й іклюзивну реабілітацію.

Галина МОРОЗ

головний лікар санаторію «Малятко»

Наші європейські колеги так працюють уже не один рік, минулого року лікарі наші побували у Будапешті, де перейняли досвід. Вони працюють разом із дітками з особливими потребами, діти добре відносяться одне до одного. Один раз на рік приймаємо дітей із цукровим діабетом, інсулінозалежних –а це особлива група дітей. Є результат хороший, як у хворих, так і у здорових пацієнтів, у дітей з різними діагнозами.

Окрім звичних реабілітаційно-медичних процедур, у «Малятку» почали застосовувати унікальний метод реабілітації –  музикою та малюванням. Арт-терапія дає прекрасний ефект, — переконані медики та педагоги.  Дітям же до вподоби   такі творчі методи оздоровлення та проведення активного відпочинку. Вони тут вчаться допомагати одне одному.

Вікторія

відпочиває у «Малятку»

Василина ГАПАК

відпочиває у «Малятку»

Дмитро

відпочиває у «Малятку»

Важливо, що під час реабілітації у санаторії не переривається навчальний процес. Одна із нещодавніх змін у «Малятку» організована для дітей із гірських сіл Перечинщини.

Владислав ЦАПИК

начальник відділу освіти, молоді та спорту Перечинської РДА 

Об’їздили чимало населених пунктів Перечинщини, аби пояснити батькам переваги цього закладу, довести їм, що діти будуть у надійних руках – відпочинуть, оздоровляться, відповідно будуть і навчатися. 35 дітей із гірських населених пунктів району – це Новоселиця, Постілки, Турички, Вільшинки, Туриця. Діти не тільки відпочивають тут, створені відповідні умови і для навчання, виховання, харчування, а головне – оздоровлення дітей.

Батько і син Стиничі із села Турички Перечинського району – одні із найактивніших у зміні. Анатолію – 10 років, хлопчику подобається перебувати у великому колективі дітей, займатися арт-терапією та спортом. Батько не хвилювався, відпускаючи сина до санаторію, адже знає: тут подбають і про відпочинок із оздоровленням, і про навчання.

Анатолій СТИНИЧ

відпочиває у «Малятку»

Граємо у футбол, волейбол, говоримо, катаємося з гірки і бігаємо.

Іван СТИНИЧ

батько відпочивальника у «Малятку»

Він у нас третій у сім’ї, старші доньки уже їздили по таборам таким, зокрема, на Синевірське озеро, так що не було страшно. Хоча він у нас і вперше поїхав у «Малятко». Мені подобається і корпус їхній, і там, де сплять, й ігрова кімната, і майданчик.

Уже декілька років, окрім інших методів фізичного навантаження, у закладі практикують реабілітацію та терапію за допомоги коней — іпотерапію.

Галина МОРОЗ

головний лікар санаторію «Малятко»

Ми займаємося реабілітацією, як усі знають, це лікування та оздоровлення, у всьому світі реабілітація побудована на фізичній культурі – лікувальна фізкультура і та сама іпотерапія. Мріємо розбудувати іпотерапевтичний центр, аби нас почули усі, долучилися небайдужі, хто хоче з нами співпрацювати, допомагати – будемо раді, наші двері завжди відчинені.

У майбутньому у «Малятку» планують розширити комплекс послуг лікувального, оздоровчого, профілактичного та реабілітаційного характеру для дітей з різними патологіями, лікування опорно-рухової системи, дитячої неврології тощо.