Подробиці

Урядова програма «Доступні ліки» діє з квітня 2017 року. Скористалися нею краяни із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою, отримавши ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Бюджетом України на реалізацію передбачено 700 млн грн, у наступному році ця цифра має збільшитися до 1 млрд грн. Тому Міністерство охорони здоров’я планує додати до «Доступних ліків» ще три напрямки захворювань (про це йдеться в проекті постанови КМУ «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»). До кінця 2017-го року Закарпатська область має отримати більше 22 млн. медичної субвенції.

Ольга ЧЕМЕТ

начальник управління лікувально-профілактичної роботи департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА

Дуже хороші показники виконання Урядової програми у Великоберезнянському Перечинському, Воловецькому, Міжгірському районі. За останні місяці покращили показники у Мукачівському, Іршавському, Ужгородському районах та у м. Ужгород. Урядова програма буде розширена у  наступному році, кількість хвороб, які потраплять під дію Урядової програми буде так само розширені. Планується долучити такі захворювання кишково-шлункового тракту та виразкові хвороби і хронічні гастроентерологічні патології, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. Ми вважаємо, що доцільно було би включити ще в перелік захворювань і хронічні обструктивні захворювання легень, а не тільки бронхіальну астму.   

За попередніми підрахунками спеціалістів, включення цих трьох нозологій обійдеться бюджету у близько 300 млн. грн. Також у проекті постанови передбачено додати ще по одній діючій речовині для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу.