Подробиці

Закарпатський обласний військовий комісаріат прозвітував про успішне завершення призовної кампанії. Протягом весни до строкової служби приступило 250 закарпатців. У комісаріаті розповіли, — додатковий набір оголосять у липні та серпні.

Розповіли і про нововведення — вперше за час незалежності України призиватимуть осіб віком до 43 років. Йдеться про громадян, які закінчили військову підготовку на навчальний військових кафедрах. Більше – у прямій мові військового комісара Закарпатського ОВК Богдана Череміського.

Богдан ЧЕРЕМІСЬКИЙ військовий комісар Закарпатського ОВК

Протягом липня, серпня буде здійснено додатковий призив на строкову військову службу, в чисельності, яка буде визначена постановою Кабінету міністрів України відповідно до указу, який зараз готується в Адміністрації президента. Процедура буде збережена. Я прошу щоб батьки, юнаки не дивувалися, що їх викликають повістками у комісаріат, якщо лише закінчився весняний призив. За інформацією, яка у нас є, в цілому по Україні це близько тисячі осіб. Для ОВК оперативного командування «Захід» це буде приблизно 250 осіб. Відповідно до рішення Президента України, військовослужбовці строкової служби не залучаються до проведення бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції. Призиваємо у навчальні центри, де вони проходять підготовку, здобувають військову спеціальність. Після цього їх розподіляють по військовим частинам. Як правило, це екстериторіальний принцип.

Трапляються випадки, коли призваний потрапляє у зону проведення АТО. Потрібно розуміти як він туди потрапив. Через 6 місяців проходження служби військовослужбовець має право укласти контракт, а вже як контрактник залучається, на рівні з усіма, до виконання обов’язків. Хоча, згадується розпорядження, яким контрактники ,які не досягли двадцятирічного віку поверталися з зони проведення антитерористичної операції. Окремі випадки стосуються Національної гвардії коли військова частина дислокується на території Донецької або Луганської областей, яка входить у зону проведення АТО. Наприклад, в місті Артемівськ, Бахмут. Вони безпосередньо участі у бойових зіткненнях не беруть, але призваний на строкову службу, який потрапляє у таку військову частину отримує статус учасника бойових дій.

Вперше за історію незалежної України ми будемо проводити в червні призов офіцерів. Це категорія громадян, які закінчили військову підготовку на навчальних військових кафедрах. Віком до 43 років. Придатні за станом здоров’я. З освінім рівнем – не нижче бакалавра. Дана категорія громадян буде призиватися терміном на 18 місяців. Перші 3 місяці – це будуть навчальні центри, підрозділи при вищих навчальних закладах, де пройдуть відповідну підготовку або за своєю військовою спеціальністю, або пройдуть перепідготовку на дефіцитну військову спеціальність. Решта 15 місяців проходять службу у військових частинах. Ці офіцери до виконання завдань в зоні проведення АТО залучатися не будуть – без їхнього особистого бажання і згоди.