Подробиці

Україна опинилася під загрозою реваншу проросійських сил – Ініціативна група «Перше грудня», в якій об’єдналися представники української інтелігенції, виступила з заявою.

Біля воріт України – російський «троянський кінь». Так представники української інтелігенції висловилися про нинішні президентські вибори. Моральні авторитети нації заявили про свою підтримку Президентові Порошенку, вони переконують – загроза реваншу проросійських сил надзвичайно висока. А країна стала жертвою інформаційної війни.

Мирослав МАРИНОВИЧ, член-засновник Української Гельсінської групи

Це нагадує Троянського коня, який дуже привабливий, який стоїть при воротах. І якщо ми його впустимо, то потім те, що було приховане – вивалиться. Це потім піде в атаку. Я маю дуже серйозні підозри, що насправді пан Володимир Зеленський уособлює, чи вірніше не він уособлює, а сили, які за ним стоять, які хочуть цілковитого реваншу в Україні. А я цього не хочу

Представники «Ініціативи першого грудня» заявили про свою підтримку українському Президенту і пообіцяли йому в другій каденції багато конструктивної критики, а також закликали українців єднатися і не допустити хаосу в країні. Президент же підкреслив – за свободу і розвиток країни боротиметься разом з усіма патріотами.

Петро ПОРОШЕНКО, Президент України

Дехто вважає, що зараз, в ці часи, можна спокійно сісти і відсидітися: а що це буде мені для мого рейтингу, сприйняття… Ми маємо чітко сказати – нічого не буде. Якщо ми програємо цю битву не буде нічого. Тому, що битва за Європу – це битва за свободу, на яку зараз іде наступ. Битва за Європу є битвою за демократію. Зараз країна потребує, щоб ми об’єдналися і перемогли. Сьогодні ми маємо захистити українську державу, ми маємо захистити українську армію. Сьогодні ми маємо захистити українську мову і ми маємо захистити українську церкву. Кожна зі складових зараз під величезним ризиком і ми маємо про це постійно пам’ятати