Подробиці

Понад 700 безпритульних тварин. Таку кількість з початку цього року вже встигли простерилізувати працівники міжнародного фонду «4 лапи Україна». Побували у семи містах. Загалом з 2012 року об’їздили 26 українських міст. В Ужгороді фахівці вже вдруге. Зазвичай, вирушають на гуманні відлови разом із волонтерами ГО «Барбос». Спільно їм удалося обробити близько сотні бездомних собак.

Олександра ЛІСЧИШИНА

директор ТОВ «4 лапи Україна»

Гуманний відлов. У нас є ловці, які у 90% випадків відловлюють руками. Вони їх вмовляють, беруть на руки і саджають у клітку. Якщо тварина або налякана, або агресивна, або несоціальна, то тоді ми використовуємо духову трубку. Собака засипає і тоді її забирають до мобільної клініки, де проводять усі маніпуляції: стерилізація, вакцинація проти сказу та ідентифікація.

Ірина АЗІЗЯН

волонтер притулку ГО «Барбос»

У чому найбільший плюс: є такий момент як відлов. Є тварини несоціальні, яких нам зловити при всьому бажанні неможливо. Тому хлопці-ловці команди «4 лапи Україна» відловлюють цих собак, потім ми їх привозимо до нас на базу, у притулок. Там у мобільній клініці проходить стерилізація. Вона відлежується і відпускається знову туди, звідки ми її взяли.

Мобільний пункт, куди везуть собак, знаходиться на території притулку «Барбос». Одна операція з усіма маніпуляціями, якщо немає ускладнень, триває в середньому 20 хвилин. Ветеринари запевняють: процес доволі безпечний для здорової тварини.

Олена ВИХРИСТЮК

асистент ветеринара

Летальні випадки бувають лише тоді, коли у тварини є якісь паралельні хвороби. Зазвичай, від стерилізації летальних випадків не може бути. Це ще також залежить від кваліфікації ветеринара. У нас летальних випадків не було. Після стерилізації тварина у нас знаходиться добу. Ми даємо тварині воду. Їсти вона також ще немає добу, бо після наркозу може виникати блювота або інші недомагання.

За даними Ужгородської міської ради, в місті наразі близько 300 безпритульних собак. Міжнародний фонд «4 лапи Україна» намагається якщо не зменшити, то принаймні не дозволити, аби ця кількість збільшилася в рази. Тож товариство з обмеженою відповідальністю підписало Меморандум із виконавчим комітетом міськради Ужгорода. Йдеться про надання безкоштовної допомоги мешканцям обласного центру в регулюванні чисельності безпритульних тварин гуманними методами.

Богдан АНДРІЇВ

міський голова м. Ужгород

Організація, яка в нас працює, дає змогу стерилізувати тварин для того, щоб вони у майбутньому не могли розмножуватися. Тим самим ми зменшимо кількість тварин, які можуть стати безпритульними. Це дуже хороша й гуманна акція. Ми будемо надавати матеріальну допомогу для того, щоб працівники, які приїжджають до нас, могли проживати в нашому місті, харчуватися. Щоб вони були забезпечені відповідними умовами для виконання своєї гуманітарної місії.

«4 лапи Україна» входить до складу міжнародної групи підтримки. З робочим візитом волонтери були у Тайланді, Болгарії, Сербії, на Філіппінах… Фахівці допомагають безпритульним тваринам, які постраждали внаслідок природних катастроф — цінумі, повеней тощо. Крім практичної роботи, влаштовують просвітницькі акції, де закликають українців, а особливо дітей, не знущатися над бездомними собаками і не залишати домашніх улюбленців на вулиці.

Олександра ЛІСЧИШИНА

директор ТОВ «4 лапи Україна»

Ми працюємо і з дітьми. Проводимо уроки в школі. Але зараз літо, тому не можемо провести. Можливо, наступного року зможемо допомогти: провести навчальні уроки. У нас є їх дев’ять. Розповідаємо дітям причини появи безпритульних тварин на вулицях. Вони самі починають розуміти, що основна причина — це безвідповідальність власників.

На всіх стерилізованих тварин працівники «4 лапи Україна» одягають блакитні бірки, аби легко їх розпізнавати. А ГО «Барбос» використовує ідентифікатори рожевого кольору. Волонтери вже сформували трирічний план, куди поїдуть з благодійною метою, щоб непростерилізованих бездомних собак в Україні залишилося якнайменше.