Подробиці

В Ужгороді провели публічний семінар «Подорожуй відповідально». Ініціаторами виступила київська громадська організація «Європа без бар’єрів» спільно з Ужгородським національним університетом. Студентам факультетів суспільних наук, історії та міжнародно-економічних відносин розповіли, як правильно користуватися безвізовим режимом, який для України вступив у дію в червні цього року.

Ірина СУШКО, виконавчий директор ГО «Європа без бар’єрів»

Ми хотіли ще раз наголосити і перевірити, наскільки молодь наша знає, які документи, наприклад, потрібні для того, аби скористатися безвізовим режимом для відвідання родичів, з метою туризму. І ще раз нагадати про те, що безвізовий режим не має автоматичного права на навчання в ЄС і працевлаштування.

Учасникам розповіли не тільки про їхні права при в’їзді до Європейського Союзу, але й про обов’язки, правила отримання біометричного паспорта, умови легального подорожування, працевлаштування, навчання та відповідальності за порушення міграційних правил ЄС.

Ігор ТОДОРОВ, професор кафедри міжнародної студії та суспільної комунікації УжНУ

Те, що було запропоновано провести такий захід в Ужгороді – це дуже приємно для нас. І певна оцінка того, що ми тут теж займаємося відповідними справами. До того ж наша прикордонна область має величезний досвід перетинання кордонів. В тому числі молоддю. І такий тренінг, який тут зараз відбудеться корисний і для тих, хто буде брати участь і для тих, кому вони будуть розповідати.

В Ужгороді такий захід проводять вперше. До цього представники громадської організації «Європа без бар’єрів» побували вже у Чернівцях, Тернополі та Івано-Франківську. Завершать цикл тренінгів у Львові та Луцьку.