Подробиці

Із настанням Великого посту пісне меню стає гостро актуальним . Воно включає не тільки горох і яблука, а й повноцінні страви. «Ужінформ» завітав в Ужгородське Вище кулінарне училище та дізнався, що і як готують там зараз.

Приготування їжі та кухарська справа – давнє мистецтво. Воно починається з вашого настрою, а закінчується на кухні. Адже там триває процес творчості. Кожен студент кулінарного училища повинен мати головний убір, халат та фартух. Перед виробничим заняттям навести лад у думках, на голові та у чистоті рук почати процес.

Пісні страви смачні, легко готуються та не вимагають дорогих продуктів. Не забувайте при замішуванні тіста    не додати яйця, увімкнути функцію олії, молоко замінити водою, а вершкове масло — рослинним маргарином. Так можна приготувати будь-яке тісто — прісне дріжджове, пісочне.

Наталія ГАЛАС

викладач дисципліни «Технології приготування їжі»

На цій кухні учні готують вироби із тіста. Ми відкриваємо в нашій кухні-лабораторії багато нового. Власне,  звикли, що котлета у нас асоціюється з мясом. А тут учні виявляють , що вона може бути з манної крупи, капусти ; рулет — картопляним. У даному випадку вони готують багато млинців та вареників з різними начинками.

Що стосується пісного меню, то поєднання круп з овачами, а круп з фруктами, сухофруктами чи грибами дають нові смаки . Основне, щоб люди знали, що до чого можна додати. Пісне харчування може теж бути повноцінним . Зараз в період посту рекомендую звертати уваги на все зелене, що зявляється. А найголовніше, коли піст закріплений ще й духовно.

У першій групі пісне меню, а у другій – випічка на молоці та яйцях. Спершу ми завітали на «пекельну» кухню до перших.

Яблучні оладки, млинці, вареники з капустою, картоплею й джемом. Щоб тісто було пухким його потрібно добре вимішати, а потім з любов’ю розкачати.  Млинці можна заправити також пісними помадками. Шоколадну ви зробите з чорного шоколаду , ванільного цукру та рослинного маргарину на воді. А решта – справа фантазії.

Кухар — одна з найдавніших і вічно сучасна професія. Процес навчання у цих майстер-шефів  не обходиться без кумедних хвилинок  і ляпів. Хоча кожний знаходить тут своє.

 студенти 1 курсу

Антоніна
Юрій
Євгеній
Неоніла
Дмитро

Величезні можливості для творчого підходу в пісному меню дають овочі, фрукти, сухофрукти й гриби. Якщо не концентруватися на користі пісних страв високі смакові якості говоритимуть  за себе. Супів ми не наварили, проте зліпили вареників та обсмажили млинці. Тепер справа за презентацією, дегустацією та апетитом.