Подробиці

Майже рік в Ужгороді діє акція «Підвішений хліб». Згідно умов кожен, хто потребує, може взяти в магазині безкоштовно буханець хліба або ж здобу. Для цього попередньо хтось має оплатити цей товар. Як показує досвід ужгородців, в місті вистачає і тих, хто готовий поділитися і тих, хто потребує найнеобхіднішого продукта, на який не завжди вистачає коштів.

Галина  ПАЛУШКА, адміністратор мережі хлібних магазинів

довго ми вирішували чи запускати цю акцію чи ні, як люди поставляться до неї, але ми назвали її «допоможи ближньому» і акція поступово, маленькими кроками задіяла.  Є постійні клієнти, які приходять раз в тиждень, вони купують 10-20-30 хлібин, вони відкладаються, підклеюється на дошечку біля корзинки з підвішеним хлібом. Багато туристів цікавиться акцією. Особливо зацікаволюються туристи з інших областе й України, в них такого немає.

Підвішують хліб найчастіше люди середнього віку і середнього достатку. «Підвішеною здобою» діляться переважно студенти. Аргументують тим, що солодощі потрібні всім, навіть тим, хто не може собі цього дозволити. А от приходять по безкоштовний хліб переважно пенсіонери, а також безхатченки.

Анюта, продавчиня

Підвішують люди років 30-40. Є й молоді. Дівчата 18-20 років. Вони булочки підвішують старшим людям.  Люди приходять кожен день, можуть часом приходити і два-три рази на день, старшого віку. В основному це старші люди, молодих нема.

Про акцію знають не всі, але її ідею підтримують. Мовляв,  зараз надто багато людей опинилися за межею бідності і допомогти ближньому ніколи не завадить

Марія, ужгородка

Я знаю, я уже давала на цю акцію гроші  Тут була обявка, я тут прочитала  Нехай всі смачненького поїдять.

За 10 місяців відколи в Ужгороді започаткували цю ініціативу в магазинах роздали понад 3500 тисячі хлібо-булочних виробів. Продавці кажуть – вже мають і постійних клієнтів, які приходять щодня, або щодва дні. Є й такі, що попри фінансову скруту, соромляться брати безкоштовно. З іншого боку є й такі, що приходять і підвішують одразу 10 хлібин. Найбільший приплив благодійників в магазинах спостерігають перед святами, а також в неділю після літургії в церквах.