Подробиці

ОСББ «Наш дім-Ужгород» створене всього два роки тому. А вже встигло увійти до списку найкращих в Україні через свою активність та ініціативність. У 2016-му подали заявку на участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Фінансується він Європейським Союзом та впроваджується програмою розвитку ООН. За першим разом грант виграти не вдалося, але невдовзі їм все ж виділили суму в розмірі 900 тис. гривень.

Ярослава МОРОЗОВИЧ, бухгалтер ОСББ «Наш Дім-Ужгород»

Із них 5% давали мешканці. В залежності від площі квартири, від 150 до 350 гривень з кожного. Це було 45 тисяч гривень. 604 тисячі дав міський бюджет. І 250 тисяч гривень проонівські гроші були.

Після передачі будинку з власності ЖРЕРу на баланс ОСББ – він був у аварійному стані.

Любов ВАЙДАНИЧ, мешканка будинку

Дах протікав повністю. Підвали були залиті також повністю, фекаліями. Вибиті були вікна на усіх під’їздах.

Тож, у першу чергу за отримані кошти вирішили відремонтувати покрівлю, яка при першому ж дощі протікала з 9-го до 4-го поверху. Це обійшлося у 700 тисяч гривень. На залишкові кошти замінили системи водопостачання та водовідведення у підвалах і встановили нові металопластикові вікна у під’їздах.

Ганна ПОВІДАЙКО, мешканка будинку

Наш підїзд другий, де я мешкаю – це люди якісь такі зібрані просто. Да, ми хочемо то. Ми ся того добивали. Було дуже важко. Чесно вам кажу. Люди не вірили, якось були протів.

У будинку проживає близько тисячі осіб. Щомісячні внески складають 100-120 гривень залежно від квадратури квартири.

Ольга СЛАВА,  член ініціативної групи ОСББ «Наш Дім -Ужгород»

Щороку ми проводимо зібрання наших жителів. Складаємо бюджет нашого будинку, на що витрачатимуться гроші наступного року. Минулого року вирішили провести модернізацію подвіря.

Окрім того нещодавно встановили енергозберігаючі лампи з датчиками руху у всіх під’їздах. Це допомогло неабияк заощадити. Подали свій проект на «Громадський бюджет 2018». Планують зробити дитячий майданчик для найменших мешканців, воркаут-зону для підлітків, облаштувати футбольне поле та літню сцену. Оцінили його у 450 тис. грн. Наразі міська рада проект схвалила, він знаходиться на голосуванні.