Подробиці

«Країна мрій» — так називається вино, яке на Закарпатті взявся виготовляти український артист, музикант Олег Скрипка. Це буде лімітована серія — всього 10 тисяч пляшок. Виготовляє Олег білий Трамінер та Розе із винограду сорту Піно Нуар. Ідея створити авторське вино Скрипці прийшла уже давно. Каже: все, що він робить, пов‘язане з культурою, і вино не виключення.

Олег СКРИПКА

співак

Все, що я роблю пов’язано з культурою, з культурою України. Виноробство — це перш за все культура. Культура споживання вина в Україні була завжди, вона просто в свій час була під забороною, десь забута, десь перебита споживанням міцних алкогольних напоїв. Я спостерігаю за своїм організмом  можу впевнено сказати, що помірковане споживання вина, гарного вина – 1-2 келихи в день – це дуже добре для здоров’я.

Для свого вина Олег обрав закарпатські виноградники в Берегові. Каже: важливо, що тут дотримуються європейських підходів, працюють виключно фахівці, а головне унікальне розташування — на цих схилах достатньо сонця, аби мати якісний урожай.

Олег СКРИПКА

співак

Такий край як Закарпаття давня-давня традиція вина. Тут роблять в кожній домівці вино і вино добре. І воно є дуже добре. Є своя власна специфіка, але воно абсолютно в контексті світового виробництва. Тобто люди розбираються в доброму вині. Просто треба дати умови і в тому числі поштовх, інформаційний поштовх, тому я з радістю презентую Закапратські вина в Києві. 

Цьогорічний урожай винограду особливий, — зазначають у тутешній виноробній компанії. Цього року зібрали у 4 рази більше винограду, ніж зазвичай. І важливо, що погода сприяла тому, аби було не тільки багато грон, але щоб вони ще і були дуже якісним. Тому вина із урожаю 2018-го будуть вантажними, тобто можуть мати особливу цінність і стати колекційними.

Ігор  РАДОМИСЕЛЬСЬКИЙ 

віце-президент виноробної компанії

Три роки тому ми зробили революцію на наших виноградниках. Ми запросили найкращих фахівців-виноградарів з Угорщини, які взяли керівництво тут над процесом виноградарством, добрива і підхід до обробки урожаю.

Ще одна ціль Олега — повернути в Україну культуру споживання вина: аби, як в Європі, у нас споживали переважно сухі вина, щоб обирали лише якісні напої.

Анатолій  ПОЛОСКОВ 

директор виноробної компанії

Пропозиція співпраці поступила від Олега – це була його ідея. І зі старту нам цей проект дуже імпонував, бо він не має ніякого відношення до піару. Насправді це його бажання втілити свою давню мрію і зробити своє авторське вино. Ми пишаємося тим, що він обрав наші виноградники для того аби його мрія збулася.

Уже в кінці листопада вина від Олега Скрипки закоркують. Їх не можна буде знайти в супермаркетах чи звичних магазинах, проте в столичних ресторанах — так. І це теж один із задумів артиста — українці мають знати своє і підтримувати вітчизняного виробника. А ще усвідомити, що тут, в найзахіднішій області України, виготовляють якісні вина європейської якості, які нічим не поступаються угорським, італійським чи іспанським.