Подробиці

Шахраї у гонитві за грошима щоразу проявляють винахідливість, і створюють нові схеми афер. Всілякими способами намагаються втертися в довіру до власників банківських рахунків. У більшості випадків їм це вдається, бо люди йдуть на контакт. В одну із розповсюджених на Закарпатті схем потрапила і студентка-ужгородка.

Андрея

ужгородка

Одного разу, моя подруга вирішила зробити собі студентську карточку в Ощадбанку. Їй прийшла стипендія, і через декілька днів вона отримала смс-ку про те, що «вашу картку в ощадбанку заблоковано!»

Дівчині надіслали номер телефону, за яким потрібно звернутися. Студентка зателефонувала, та на її запитання чому сталася така ситуація, у відповідь почула: «Надішліть нам номер вашої картки, аби ми дізналися причину проблеми, та усунули її», на що дівчина погодилась.

Андрея

ужгородка

На другий день, вона пішла в банк запитати, що це було і чому її картку заблокували. Ніяких причин не було для цього.

Коли дівчині в банку запропонували перевірити свій рахунок, вона була неприємно здивована.

Андрея

ужгородка

Подивившись рахунок вона зрозуміла що її обікрали. Жодної копійки не було на рахунку, пропали всі гроші.

Згідно з правилами міжнародних платежів, для отримання переказу на картку будь-якого банку в Україні, так і за кордоном, достатньо лише її номера. У разі такої ситуації, коли нібито працівник банку телефонує зі звичайного мобільного номеру, варто завершити розмову і передзвонити на гарячу лінію банку. Номер телефону є на офіційних сайтах. На жаль, дівчина одразу не звернулася до поліції, та не розкрила проблему до кінця, що й призвело до негативного фіналу.

Андрея

ужгородка

Мені також приходила така смс, про те що картка заблокована, але так як не маю картки в Ощад банку, я зрозуміла що це якась афера. Я пішла дізнатись що це взагалі таке, і мені сказали в ощад банку що їхніх клієнтів дуже часто обманюють шахраї.

Як повідомляє речник Головного управління національної поліції Закарпаття, впродовж місяця надходить до десяти подібних заяв.

Тетяна ЩОГОЛЄВА

речниця ГУ Нацполіції у Закарпатській області

Взагалі говорити про тенденцію, про те яких власне більше такого немає. Тобто усілякі шахрайства з банківськими рахунками і картками вони бувають найрізноманітнішими. Починаючи з того, що людина віддала якийсь пароль… аж до моменту коли люди віддають свої кредитні картки шахраям, які використовували ці банківські рахунки, для своїх шахрайських схем.

У поліції радять контролювати свої особисті дані, які розміщено в соціальних мережах та видалити всю небезпечну інформацію. Ніколи ні за яких умов не виконувати з банкоматом дії, які диктує по телефону незнайомець.

ТЕТЯНА  ЩОГОЛЄВА

речник поліції Закарпаття

Будь-які питання, які стосуються грошей, їх треба кілька разів перевіряти. Зателефонувати банкові, і не користуватися типи номерами які зазначені у вашій смс.

За минулорічною статистикою, до суду було віддано 32 справи, які стосувалися 12-ти людей. Варто зазначити, що багато проваджень, зрештою можуть бути об’єднані в єдину справу. Загалом, щодо справ у 9 заявах правопорушення були здійснені за різними схемами, одними і тими самим людьми.  За афери такого типу  людина може отримати до 5-ти років позбавлення волі.