Подробиці

Майже щороку батьки українських школярів мають проблему забезпечення  підручниками. Старі видання уже не відповідають сучасній програмі, а нових – на всіх не вистачає. Та в цьому навчальному році процедуру експертизи та закупівлі книг було змінено: визначили перелік критеріїв, яким мусить відповідати підручник, а перевірку якості доручили одразу кільком експертам.

Ганна СОПКОВА, директор департаменту освіти і науки Закарпаття

Станом на сьогодні, Міністерство освіти друкує нові підручники для 1-х класів, для 5-х і для 10-х. Потужності наших типографій, які виграли терміни не встигають виконати все це до 1-го вересня. Але, разом з тим, станом на сьогодні, 70 % підручників 5-х класів уже в Закарпатті.  Міністерство освіти і науки України, це вперше, оприлюднило електронну версію усіх підручників, надіслали до областей, чим надали можливість і вчителям, і дітям користуватися електронною версією.

Цьогоріч всі школярі повинні отримати нові підручники, адже їх друкують у 2,5 рази більше, ніж зазвичай – понад 18 млн примірників. Проте в школи вони потраплять із затримкою, частину книг учні отримають лише наприкінці вересня.