Подробиці

В ужгородському дитячому садочку №29 функціонує сенсорний простір для малечі з вадами дрібної моторики. Проект втілили завдяки співпраці  міської ради, Карпатського агентства прав людини «ВЕСТЕД» та за фінансової підтримки Словацької агенції з міжнародного розвитку та співробітництва. Це малий грантовий проект вартістю 5 тисяч євро. 170 тисяч гривень виділили з міського бюджету.

Даніель ЦАБАН, дипломат з економічних питань Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді

Наша співпраця з Україною триває уже близько 25-ти років, майже з початку створення Словацької Республіки. Кожного року ми виділяємо конкретну грантову суму до 50-ти тисяч євро. Ми намагаємося допомогти в реалізації якнайбільшої кількості проектів.

Можливість займатися у сенсорній кімнаті мають усі вихованці садочку. Однак, у першу чергу дітки з особливими освітніми потребами та з вадами психо-моторного розвитку. Для них уже розробили окрему цільову програму та  методику роботи. Заняття триватимуть до 30-ти хвилин.

Микола ЯЦКОВ, представник ГО «Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД»

Ми зараз перебуваємо у кімнаті, яка раніше виконувала функції складу. Тут було кілька підсекторів, тут був санвузол. Це все було повністю перероблено. Знято всі перегородки, всі ці комунікації було вилучено. І зробили таку чудову, класну кімнату.

Сенсорний простір умовно розділений на дві зони. Рухлива фізкультурно-оздоровча, де дітки розвивають правильну осанку, вчаться тримати рівновагу та долати різні перешкоди.

Ольга ЧАВАРГА, завідувач дошкільного навчального закладу №29

Розвивально-ігровий, релаксаційний. У нас тут є сухий басейн, де діти із задоволенням проводять час. Це іде точковий масаж усього тіла. І він дуже позитивно і заспокійливо впливає на дітей. Є у нас куточнок для найменших, для ясельних дітей. Де розміщені іграшки для розвитку сенсорики, дрібної моторики рук.

Дітлахи з цікавістю випробовують майже усі ігри. Вміло перебирають пальчиками на піску та занурюються у басейн з кульками.

Артем, вихованець дошкільного навчального закладу №29

Найцікавіше там подобалося. Бо там є таке, що з’їжджати так по трубочкам.

Софія і Ангеліна, вихованці дошкільного навчального закладу №29

Мені нравиться пісок, бо на ньому можна малювати. А мені подобається качелька. Тому можна кататися.

Для діток з бар’єрами у спілкуванні, навіть дотиковими, у сенсорному просторі є спеціальна обіймально-стискаюча машина та дві підвісні гойдалки, які допоможуть їм подолати свої страхи.

Загалом же грантова програма SlovakAid реалізується у 4-х областях України: Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській та Чернівецькій.