Подробиці

Протягом останнього десятиріччя у світі спостерігається значне збільшення кількості хворих на хронічну недугу нирок. Зараз це близько 10-14% населення.  Медики зазначають – хвороба дуже підступна, може довгий час не давати про себе знати. Тому найчастіше виявляють її уже на критичних стадіях. Якщо звернутися вчасно, то спинити недугу можна і за допомогою недорогих методик.

Василь СТРИЖАК, заступник головного лікаря ЗОКЛ ім. А.Новака

На кінець 2017-го року у нас в області на офіційному обліку. Тобто, ми про них знаємо, було 2164 хворих із тяжкою і термінальною нирковою недостатністю. 341 хворий із названої суми – це термінальна стадія. Із тих 341 хворого 399, тобто майже 300 хворих живуть тільки завдяки тому, що їм застосована та, чи інша методика нирково-замісної терапії.

Одна із таких методик – програмний гемодіаліз. Вона є дороговартісною. На 2018-й рік з держбюджету виділили близько 60-ти тисяч гривень для хворих, які потребують гемодіалізу. Закарпаття разом з Івано-Франківською областю наразі лідирують в Україні за кількістю відділень, де можна отримати таке лікування.