Подробиці

1 жовтня в Україні стартував осінній призов на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших формувань. Цьогоріч він триватиме три місяці, до кінця грудня. Фахівці кажуть: це пов’язано з тим, що в порівнянні з весняним призовом кількість строковиків зросла.  Необхідно більше часу, аби здійснити відправки у війська.

Богдан ЧЕРЕМІСЬКИЙ, військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату

Якщо ми весною планове завдання для Закарпатської області складало близько 300 осіб, то на осінь у нас близько 500 осіб.

Призову підлягають чоловіки віком від 18-ти до 27-ми років, які є громадянами України. При цьому у війська відправляють тільки юнаків, які досягли двадцятирічного віку. Після проходження відповідних комісій, їм надають відстрочку на два роки.

Богдан ЧЕРЕМІСЬКИЙ, військовий комісар Закарпатського обласного військового комісаріату

На жаль, результати оповіщення невтішні. Відсоток неявки до військового комісаріату сягнув 80-ти %. Найгірший стан у нас склався у Міжгірському, Тячівському, Мукачівському, Великоберезнянському районах, де відсоток неявки склав більше 90-та %. Дещо краща ситуація в Іршавському, Свалявському районах, де відсоток коливається неявки від 50 до 60%.

За указом Президента України, строковиків до виконання завдань у зоні операції об’єднаних сил (ООС) не залучають, — наголошує Закарпатський військовий комісар.