Подробиці

Уже вшістнадцяте у Берегові відбудеться Міжнародний фестиваль вина. Триватиме він 8-10 березня, участь візьмуть близько 40 місцевих виноробів та гості з-за кордону. У програмі – дегустація вин, пригощання традиційними закарпатськими стравами, виступи музичних колективів. Увесь спектр вишуканості та якості вина зосередиться саме на цьому фестивалі, — зазначають організатори.

Віктор ДЕМ’ЯНОВИЧ

лицар ордену Святого Венцела

Не просто так фестиваль організовується на Берегівщині, це край виноробства, прославлений виноробством майже 800 років. Стільки ж років існує виноробство на Закарпатті. Тут є багато цікавих підвалів, винних погребів, розвинені технології, традиції виноробства передані від дідів-прадідів. Фестиваль – не тільки причина посмакувати вином, а й хороша можливість поспілкуватися з виноробами, почути історії про традиції, які передаються із покоління в покоління. Посмакувати сонячним напоєм, виготовленим за старовинними рецептами, відшліфованими сучасними технологіями.

Винороби-учасники фестивалю також матимуть можливість надати зразки сонячного напою для дегустації, спеціальна комісія ж визначить найкращі вина, представлені на фестивалі.

Олександр ЯКОБ

лицар ордену Святого Венцела

Вперше будемо відбирати вино просто із бочки винороба. Оціювати будуть за міжнародною системою, європейським зразком. Це буде в окремому приміщенні, кожен дегустатор ставитиме бали на окремий зразок вина – за різними критеріями: смак, прозорість вина, післясмак. Отак і підсумки підбиватимемо.

Як зазначають організатори фесту: вулицями Берегова пройде святкова хода Лицарів винного ордену святого Венцела. Триватиме також і церемонія посвячення у лицарі.

Віктор ДЕМ’ЯНОВИЧ

лицар ордену Святого Венцела

Родзинкою фестивалю є святкова хода лицарів винного ордену, а потім іде посвячення у лицарі, які за поданням діючих членів, чи перемігши у конкурсі, стають частиною великого руху за відродження давніх традицій закарпатського домашнього виноробства.

Щороку цей фестиваль вина відвідує від 5 до 8 тисяч гостей, — кажуть організатори. У 2019-му дійство триватиме у центральній частині Берегова.