Подробиці

Сьогодні Україна знаходиться на шляху до загальноєвропейських та світових стандартів лікування. МОЗ активно намагається реформувати медичну галузь. 8-го червня 2017-го року Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроект, що запроваджує нову систему охорони здоровя. Але разом з тим депутати відхилили інший – що стосується нової моделі фінансування медицини. Без нього процес запустити неможливо, не буде коштів. Основна мета реформи – перехід на так звану «страхову медицину». Це означає, що зявиться чіткий список послуг, які будуть повністю, або частково фінансуватися державою. Безоплатною буде екстрена допомога при ДТП і нападах, первинна допомога – послуги сімейних лікарів та педіатрів та паліативна — невиліковно хворим в останні дні життя.

Сергій ДУБРОВ, головний анестезіолог МОЗ України

25 років Незалежності України кожен з міністрів намагалися, говорили про те, що необхідно медицину реформувати. Де-юре ми маємо безкоштовну медицину, яка гарантована Конституцією. Але ми розуміємо і опитування показують, що близько 97% таким чи іншим способом змушені все-таки оплачувати медичні послуги.

Реформа передбачає створення електронного реєстру пацієнтів. Відтак, кожен медзаклад повинен мати відповідне комп’ютерне забезпечення. Сімейний лікар підписуватиме договори з пацієнтами. За свої послуги отримуватиме 210 гривень на рік за кожного з них.

Віктор ПЕТРОВ, сімейний лікар

Чи достатньо 200-240 гривень для того, щоб їх консультувати? Адже пацієнт може звернутися один раз, а може звернутися 150 разів на рік. А може взагалі не звернутися. Тому це дуже і дуже велика різниця. І більш хитріші лікарі, вони, скоріш за все підписуватимуть контракти з тими, які є більш здоровими.

Лікування у частині послуг вторинного (спеціалізованого) та третинного (високоспеціалізованого) рівня також будуть частково оплачуватися державою. Однак, якщо пацієнт звертається без направлення – йому доведеться сплатити повну вартість послуг лікаря і лікування.

Іван КУРАХ, головний лікар Ужгородської центральної клінічної лікарні

Багато людей працює, сплачуємо налоги і так дальше. Але коли чоловік буде застрахований, то він буде і дисциплінірований. Тому що він знає, що йому треба прийти до доктора в такий-то час, два рази в рік чи скільки. Йому треба пройти обовязково ті обстеження і не чекати, коли у нього будуть дуже великі проблеми.

Реформа має своїх прихильників та опонентів. Не всі до кінця розуміють, як вона працюватиме на практиці.

Виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я, Уляна Супрун продовжує боротися із вітряками старої радянської системи. Принцип нової, на її думку, полягає у наступному: всі кошти, які на рік виділяє Верховна Рада на лікування українців мають розподілятися за простими та єдиними для всіх правилами. Держава має платити за лікування.