Подробиці

Літо уже в розпалі. Все частіше містян можна побачити біля та у воді. Однак, рішенням міської ради купатися у водоймах Ужгорода суворо заборонено. Вони не відповідають загальноприйнятим вимогам.

Іван КУЗЬМА, начальник групи водолазно-рятувальних робіт у Закарпатській області

Має бути пологий спуск, має бути провірене дно без гострих предметів. Має бути глубина 1.70м.

Попри все, популярним серед містян є радванський кар’єр. Подейкують, що глибина тут – більше 40-ка метрів. Однак, водолази спростовують цей міф і називають цифру – 15-16 метрів.

Іван КУЗЬМА, начальник групи водолазно-рятувальних робіт у Закарпатській області

Ми плавали, чи вилучення предметів яких, що міліція залучала, що нещасні випадки були. Приблизно востаннє провірялося – це 23-го-24-го був нещасний випадок там.

З одного боку кар’єру – хаотичний пляж, з іншого – приватна зона.  Незважаючи на заборону купання, тут можна побачити багато відпочивальників.

Пенсіонер Василь разом з дружиною приходять сюди чи не щодня. Для них – це своєрідний ранковий релакс.

Пан Василь, відпочивальник

Я нічого не боюсь, глибину не боюсь, я добре плаваю. А то, що заборонено… а всюди заборонено. Я розумію, чому заборонено. Тому що не облаштовують, щоб тут рятувальники були, якийсь майданчик. Тому…

Ужгородець Сергій також, зазвичай, свій день починає саме з плавання на кар’ єрі.

Сергій ДЕНИСЕНКО, відпочивальник

Я вважаю, що це найкраще місце для плавання і відпочинку на такій природі. Ніколи не діставав до дна, різні люди називають різні цифри. Мені подобається, що тут є великий об‘єм води, є місце, де плавати. Я не боюсь глибини.

В Ужгородській міській раді кажуть – кар’єр не знаходиться на їхньому балансі. Тому за нещасні випадки, які там можуть трапитися, жодної відповідальності не несуть.

Олександра ТУРЯНЧИК, начальник Управління житлового комунального господарства

Те, що там облаштовують місця відпочинку біля карєру міського, то повинні нести власники даних закладів, які це облаштовують. Спуски до води.

Аби офіційно облаштувати на кар’єрі зону відпочинку і дозволити купання необхідно, щоб власники самі звернулися до міської ради з відповідним позовом. Тоді водолази зможуть ще раз перевірити дно та натягнути сітку, аби глибина води сягала 1.70м.