WIZ-ART, фестиваль короткометражних фільмів, кінофестиваль, Ілюзія щастя, Олег Варфоломеєв, студія Фінт

Нещодавно у Варшаві на кінофестивалі 11th The Jan Machulski International Independent Feature Film Festival (МФНХФ ім. Я. Махульського) було представлено українські фільми, серед яких були чотири сюжетні стрічки й одна анімація.
МФНХФ ім. Я. Махульського — це один з найважливіших фестивалів незалежного кіно в Польщі.Під час заходу, крім огляду фільмів, відбулися майстер-класи з монтажу, кіносценарію та режисерського мистецтва. Вхід на всі фестивальні події був безкоштовний.

Одною із робіт представлених на фестивалі стала робота короткометражка – «Ілюзія щастя». «Ілюзія щастя» Олега Варфоломеєва – розповідає про зустріч малого бідного хлопчини з підприємцем, власником численних базарних прилавків. Хлопець краде яблуко та втікає від нещадного торгівця. У наступній сцені бачимо того самого чоловіка, що так шкодував дитині яблука, як він спонсорує ноутбук «Apple» талановитим дітям з багатшої сім’ї. Його «благодійність» спостерігає крізь вікно той самий хлопець, що вкрав яблуко. Фільм розповідає не тільки про лицемірство підприємця, він ставить питання: хто щасливіший? Безпритульний хлопчина, який проживає кожен день у пошуках їжі, чи підприємець, який не хоче визволитися від капіталістичної мети збільшення прибутку? Фільм досить цікавий, хоч трохи передбачуваний.

Фільм «Ілюзія щастя» потрапив у програму варшавського фестивалю завдяки рекомендаціям українського кінофестивалю «Wiz-Art», що, в свою чергу, проходив влітку цього року у Львові.

Про фільм:

Автор сценарію: В’ячеслав Єгоров
Режисер: Олег Варфоломєєв
Оператор: Сергій Варфоломєєв
У головних ролях: Олександр Мерявчік і Ерік Каналош.
Зйомки фільму проходили серпні-вересні 2011 року, а остаточні роботи по монтажу й озвучування почалися в січні 2012 року.

Більше про короткометражний фільм «Ілюзія щастя» докладніше читайте в одному з наших попередніх матеріалів