Подробиці

Для закарпатських лікарів провели  навчання фахівці з Мінохорони здоров’я. В обласній лікарні ім. Новака вони роз’яснили переваги електронної системи «EHealth». Вона передбачає реєстрацію та ведення відносин лікаря і пацієнта. Така модель запроваджена у рамках медичної реформи і дозволить кожній сім’ї отримати лікаря, якому вона довіряє. А медпрацівник буде одержувати справедливу оплату за свої послуги. Очікують, один лікар у рік матиме близько 2000 пацієнтів. На кожного держава виділятиме певну суму на лікування.

Світлана КОТЛЯРЕВСЬКАменеджер Проектного офісу «EHealth»

Норма, яка введена в новому законі, який прийнятий зараз у 2 читанні, формує різні види оплати за різними кавітаційними ставками. Є 5 таких. Якраз оці люди 30 років, які досить  рідко ходять до лікарів, вони будуть оплачуватися за найнижчим рівнем ставки. А найдорожче буде оплачувати лікування дітей до 5 років і люд похилого віку 65+. Тому лікар, який має 2000 пацієнтів віком від 18 до 39 років він буде отримувати ту саму цифру, як лікар, який має 1000 діток до 5 років. Тому квотів немає. Пацієнт вільно обирає лікаря. Лікар не має права відмовитися в підписанні декларації. Тому лікар, який більш популярний у молодих матусь і діток, то в нього дійсно буде більше пацієнтів серед дитячого віку. Є люди, яким більш комфортно працювати з пацієнтами похилого віку, то, звичайно, в них буде більше пацієнтів похилого віку. 

Для деяких закладів області почали закуповувати ноутбуки для зручної роботи з системою. В Ужгороді 40% пацієнтів уже уклали декларацію, але в паперовій формі. Тепер це необхідно зробити в електронному варіанті.

Тетяна КОЗАК, головний лікар Ужгородського центру первинної медико-санітарної допомоги

Мешканці міста шукають собі лікаря.  Навіть питають у соцмережах, котрий лікар кращий де укладати угоду, в якій амбулаторії. Червоний реєстр — це пацієнти, які наразі прикріплені до лікарів первинного контакту. Це педіатри, терапевти і сімейні лікарі. Ми поки що всі працювали по реєстрації, за місем проживання. І це є цей червоний реєстр. Переходити в зелений реєстр — це після декларації між лікарем і пацієнтом.    Ясподіваюся, що до кінця 2018 року у нас буде лише зелений реєстр.

На електронний реєстр  і запровадження системи «EHealth» переходить і Мукачево.

Євген МЕШКО, головний лікар Мукачівського центру первинної медико-санітарної допомоги

У Мукачеві  цього тижня завершується тендер по закупівлі МІСу (медичної інформаційної системи), але ми маємо МІС, який впроваджений в центральній районній лікарні. Очікується, що ми будемо з ним працювати і на первинці. Ми зареєстрували заклад саме через цю інфосистему у державній системі «EHealth», зареєстрували амбулаторії і реєструємо лікарів. Поки що в тестовому режимі зареєстровані кілька пацієнтів. Офіційно реєстрацію пацієнтів ми ще не почали. Думаю, що це питання цього місяця.

 Укласти договір з лікарем можна безкоштовно. Для цього треба занести свої дані до системи «EHealth» через мобільний додаток або ж безпосередньо звернутися до реєстратури. Медики радять обирати лікаря в закладі охорони здоров’я, який знаходиться найближче до місця вашого проживання.