Подробиці

Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться  в Ужгороді. Він стартує 14 жовтня  і співпадає з Днем захисника України.  Цьогорічна тема фесту — «4 градуси», тобто зміна клімату та глобальне потепління.  Однак, організатори порушать не тільки питання захисту довкілля, а й презентують фотоальбом про історію українського війська. Розпочнуть із тематичної виставки у «Совиному гнізді».  У той же день представлять фільм «До скорого», який розповідає про дівчину, котра чекає коханого з війни.  Також глядачам презентують стрічку «Боротьба Джамали», де порушено питання кримсько-татарського народу. Загалом кінопокази відбудуться в кілька етапів.

Наталія КАБАЦІЙ, керівник Благодійної організації «Комітет Медичної Допомоги на Закарпатті»

 Ми цього року вирішили так, що покази будуть не в один тиждень, а будуть з перервою на 1 тиждень, тому що Ужгород стає активнішим  і відбувається більше заходів. Тому ми вирішили, що буде 14, 15, далі  перерва, далі ми стартуємо знову. І це вже будуть покази 27, 28, 29 жовтня. Так само — у «Совиному гнізді». Час не мінятиметься — 18:30.

Марія МЕНДЖУЛ, директор Карпатського Агенства Прав Людини «Вестед»

Широкий загал і студентська аудиторія мають змогу подивитися документальні фільми про екологічні проблеми, зміни довкілля, про проблеми прав людини в студентських аудиторіях у в школах міста Ужгорода. Ми передбачили вільний вхід. Можна буде побачити фільм «Російська держава проти Олега Сенцова» або 23 жовтня на юридичному факультеті УжНУ або 29 жовтня в «Совиному гнізді». Це буде вечірній показ. Безперечно, показувати такі фільми дуже важливо, оскільки і в Криму порушуються масово права людей, і в Російській Федерації, і на окупованих, непідконтрольних Україні територіях ДНР, ЛНР, де є так само масові порушення прав людини.

 У рамках мандрівного фестивалю, який запланований у 22 областях України, крім показів фільмів, відбудуться правозахисні акції. Для цього до обласного центру Закарпаття запросили правозахисників з тимчасово окупованого Криму.  В Ужгороді основні заходи проведуть у «Совиному гнізді», на різних факультетах УжНУ, а також в усіх школах Ужгорода. У навчальних закладах, зокрема, передбачені семінари з учителями та учнями, після переглядів стрічок  дискутуватимуть у групах, аби спонукати молодь до роздумів.