Подробиці

Управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області розпочало перерахунок виплат деяким категоріям осіб. Цей процес стосується, зокрема, «військових» пенсіонерів, яких на Закарпатті понад 10 тис. При перерахунку виплат військовослужбовцям та деяким іншим категоріям будуть враховувати  оклад за посадою, військове звання та надбавку за вислугу років. Виплата перерахованих пенсій буде здійснюватися  поетапно.

Анастасія ПЕНТЕК

начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Виплати ми розпочинаємо з 1 січня. Незалежно від того, що постанова була прийнята в лютому, нам довідки були подані в березні, перерахунки ми здійснюємо з першого січня. Одноразово виплата проводиться в січні місяці, ми платимо 50 % від тої суми 2018 року, з січня по грудень 2019 буде 75% виплата, а з першого січня 2020 року – 100 %.

 Порядок виплат пенсіонерам органів внутрішніх справ є дещо відмінним.

 Анастасія ПЕНТЕК

начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

Пенсіонерам  силових структур, мається на увазі поліцейських, виплата здійснюється відповідно до постанови №988 про їхнє грошове забезпечення, де включено оклад за посадою, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення, премія за січень 2016 року.

Перерахують пенсійні виплати й працюючим пенсіонерам. Це стосується винятково тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набував страхового стажу, але свого часу не звернувся до органів Пенсійного фонду.

Анастасія ПЕНТЕК

начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області

На сьогоднішній день у нас в області  на обліку перебуває близько 270 тис пенсіонерів, з них – працюючих близько 41 тис. Перерахунку в Закарпатській області на 1 липня підлягають, скажемо, ті люди, які не зверталися до нас, а мали право, близько 31 тис. Це досить високий відсоток.  Є люди, які мали право на цей перерахунок в 2007, 2008 році, але за перерахунком не зверталися. Ми тепер будемо здійснювати той перерахунок, повертаючись на той рік, у який він мав право.

 Середній розмір підвищення – трохи більше 40 гривень.

У другому півріччі цього року у зв’язку зі зміною рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб планується перерахунок ще деяких видів пенсій.