Подробиці

Епідемічна ситуація з кору на Закарпатті і надалі залишається напруженою. Щоденно до лікарів надходять нові звернення. Якщо у 2017-му за весь рік було близько шістсот хворих. То зараз, тільки останні два місяці з початку 2018-го – уже більше тисячі випадків. Найбільший відсоток – серед дітей шкільного віку.

Вікторія ТИМЧИК, завідувач відділу епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань

Немає чітких тенденцій до зниження кількості захворілих. Ми стабільно реєструємо в тиждень біля 120 випадків. Якщо взяти минулий тиждень, то це є на три випадки менше, ніж в попередньому. Це 148.

Однак вакцин проти кору у державних медзакладах уже немає. Всі отримані дози від Міністерства Охорони Здоров’я та гуманітарну допомогу з Угорщини – використали.

Еліна АНТАЛОВСЬКА, завідувач амбулаторії №7 Ужгородської сімейної амбулаторії

З 2018-го року державних поставок вакцин не було. Угорці нам передали деяку кількість вакцини. Ну наскільки я так володію інформацією, то це 8000 доз. Ужгороду дісталося лише 800 доз. Відповідно, нашій амбулаторії – 80 доз. Для амбулаторії це дуже мало.

Лікарі Ужгородської сімейної амбулаторії №7 використали ці вакцини за два дні. За планом щеплень на 2018-й рік отримати їх мали 377 дітей. Це окрім тих, які вже досягли шестирічного віку і ходять до школи.

За словами медиків, державні поставки вакцини очікують уже в березні. Скільки доз надійде до закарпатських закладів охорони здоров’я – наразі невідомо.