Подробиці

За даними Центру перспективних соціальних досліджень Міністерства соціальної політики, станом на початок 2016-го року в Україні налічується  більше 2,5 млн осіб із інвалідністю. Майже 80% із них – працездатного віку. Однак у багатьох містах України, в тому числі і в Ужгороді, ще не створені відповідні умови для їх повноцінного життя. Однією з основних проблем є неможливість вільного пересування, відсутність спеціальних пандусів та доріжок, необладнані зупинки та транспортні засоби. В Ужгороді є лише декілька автобусів, куди безперешкодно може заїхати людина на візку.

Денис СУХОТІН, голова Закарпатського обласного товариства інвалідів

Є проблематика відпочинкового характеру. Тобто, культурного відпочинку, спорту, знову ж таки доступу до обєктів туристичної інфраструктури. Вони не пристосовані для людей, які мають проблеми з пересуванням, зором, слухом. Не вистачає доріжок, пандусів, спеціальних наліпок контрастних для людей з вадами зору.

Обовязковими є облаштовані ліфти, куди б без проблем могла заїхати людина на інвалідному візку. Також спеціально адаптовані туалети у місцях громадського призначення з поручнями та зручно розташованими умивальниками. У деяких закладах та готелях Ужгорода такі є, однак усім вимогам вони не відповідають. Представники Закарпатського товариства інвалідів неодноразово порушують ці питання на обласному рівні. Кажуть – результат є, однак багато з них ще не є невирішеними.