Подробиці

Боротьба за Будинок профспілок в Ужгороді на площі Народній, 5 набуває дедалі більшої гостроти.  У 1963 році його було надано на баланс профспілок шляхом обміну на будівлю на вул. Духновича, 2, яку вони займали. А у 2017-му розпорядженням Кабінету Міністрів України частину будівлі офіційно передали до сфери управління Державної судової адміністрації.

Олексій ШЕШЕНЯ, голова Закарпатського окружного адміністративного суду

Державна судова адміністрація передала Закарпатському окружному адміністративному суду. В оперативне управління це приміщення. Приміщення, де ми зараз перебуваємо – ми орендуємо у державній судовій адміністрації. Орендуємо приблизно 400 квадратних метрів. І ми сплачували приблизно щомісяця десь 40 тисяч. Тепер виходить чимдалі то все дорожче.

Зараз штат Закарпатського окружного адміністративного суду –  67 осіб, 13 з яких – це судді. Працюють вони у двох орендованих приміщеннях у різних районах міста: на вулиці Загорській, 30 та на площі Богдана Хмельницького, 21. За їхніми словами: наявних площ недостатньо для належної роботи суддів та помічників і це не відповідає вимогам щодо здійснення правосуддя.

Представники ж закарпатських профспілок наполягають на тому, що приміщень їм достатньо і наводять факти про те що у 2011-му році Закарпатському окружному адміністративному суду було передано в оперативне управління триповерхову будівлю в Ужгороді на вулиці Другетів, 91 з площею понад 2000 кв.м.

Володимир ФЛЕНЬКО, голова Закарпатської обласної ради профспілок

Якщо скласти все докупи, то виходить, що на одного суддю припадає на сьогоднішній день 365 кв.м. Скажіть будь ласка, якщо ви собі оцінюєте, шановні журналісти, що таке 365 кв.м на одного суддю. Це, я думаю, предостатньо.

Тому у захист своїх інтересів, 16 травня закарпатські профспілки влаштовуватимуть попереджувальну мирну акцію протесту та пікетуватимуть Закарпатський окружний адміністративний суд.