Подробиці

У зв’язку з веденням правового режиму воєнного стану до навчальних зборів залучать 200 закарпатців. Про це повідомляють представники Закарпатського ОВК. Йдеться про збір на навчання лише оперативного резерву першої черги. Перевага надається чоловiкам віком до 40-ка рокiв iз досвiдом участi у бойових дiях та з дефiцитними спецiальностями. 3 до 5 грудня резервiстiв вiдправляють до визначених центрiв для додаткових навчань, які триватимуть від 15 до 20 дiб.

Богдан ЧЕРЕМIСЬКИЙ, вiйськовий комiсар Закарпатського ОВК

Резерв першої черги включає в себе резервістів та військовозобов’язаних. Якщо ми говоримо про військовозобов’язаних, то це переважно з досвідом участі в АТО або в ООС, призначених для доукомплектування військових частин бойового складу. Військовослужбовці призвані за мобілізацією, за контрактом, а також на строкову службу, при звільненні в запас зараховуються до оперативного резерву. Відбувається це в обов’язковому порядку на підставі вимог ст. 17 Конституції України та ст. 26 прим. 2 ЗУ Про військовий обов’язок і військову службу.

Резервістам держава дає соціальні гарантії, які розповсюджуються на діючих військовослужбовців, а також додаткове забезпечення.

Петро МАРКО, заступник вiйськового комiсара з морально-психологiчного забезпечення

На час проведення зборів за резервістом зберігається місце роботи і середньомісячна заробітна плата за відповідний період проходження цих зборів. Державне страхування на час зборів: в разі, не доведи Господи, отримання травми чи погіршення стану здоров’я, всі соціальні гарантії стосовно страхування гарантуються і реалізуються.

Юрій КОСТЮК, начальник відділу фінансового забезпечення Закарпатського ОВК

За період навчальних зборів резервіст отримує добові, грошове забезпечення та винагороду по висновкам служби в резерві за рік.

Представники Закарпатського ОВК інформують резервістів у встановленому порядку, повідомлення на Вайбер та смс не розповсюджуються. Також, спростовуючи чутки, кажуть: немає фактів обмеження їхнього руху через державний кордон.

Петро МАРКО, заступник вiйськового комiсара з морально-психологiчного забезпечення

Шановні резервісти першої черги, це ваш обов’язок. За невиконання обов’язку є відповідальність, в тому числі і кримінальна. Не ставте нас в патову ситуацію. Тому що ті, хто за викликом не прийде, ми вимушені будемо ініціювати оформлення матеріалів і направлення їх до правоохоронних органів з подальшою передачею до суду. Нам так цього не хочеться, ви собі не уявляєте. Це б’є нас, які також були в зоні АТО, в тому числі в 2014-му, 2015-му. Але це не наша приватна справа, це виконання військового обов’язку. І це наш обов’язок, у даному випадку посадових осіб обласного військового комісаріату, належним чином реагувати. Ви виконали свій обов’язок в 2014-му, в 2015-му, 2016-му, 2017-му, а хтось в 2018-му роках. Хлопці, Батьківщина потребує вас. Ми вас закликаємо. Саме ви з тим досвідом, який ви маєте, наразі не йде питання відправки на війну, але продемонструвати готовність стати на захист Батьківщини. Коли буде зрозуміло, що всі області України виконали завдання щодо поставки резервістів і коли у нас буде цей резерв, тоді там на сході ніхто не посміє полізти.

цiлодобова гаряча лiнiя Закарпатського ОВК: 066 902 40 64