Подробиці

На порядку денному чергової сесії Ужгородської міської ради — 69 питань, левову частину з яких складали земельні. Втім, їх пакетом зняли із розгляду. Через рекомендації правоохоронних органів, прокуратури та скасування судом Генплану Ужгорода та плану зонування міста.

Богдан АНДРІЇВ, Ужгородський міський голова

Відмінено рішення про затвердження генплану міста, діє Генплану 2004 року. Втім, були подані заяви щодо викупу земельних ділянок, але через відсутній генплан, потрібно розробити детальний план територій. Тому низку питань було знято, розробити детальний план територій, і у майбутньому заявники, які мають бажання викупити ділянки, вони їх зможуть придбати. Тільки по деяких питаннях, зокрема, по їх викупу. Їх не можна розглядати без розробки детального плану. А питання надання ділянок, АТОвцям, ми їх розглянули і прийняли позитивні рішення.

Прийняли депутати і ряд соціальних питань, а також збільшили кошти медичної субвенції у 2017 році з надання послуг з охорони здоров’я  на суму 450 тис. грн. На Програму  впровадження системи відеоспостереження в Ужгороді на 2016-2018 роки передбачили 2 млн 290 тис. На депутатські запити, зокрема, у міській раді обіцяють і підсвітити небезпечні пішохідні переходи в Ужгороді, як це зробили, до прикладу, на вул. Минайській.

Володимир БАБИДОРИЧ, директор департаменту міського господарства Ужгородської міської ради

Пішохідні переходи є у проекті, шукаємо компанію, яка має ліцензію і дозволи на розробку даних проектів на перехрестях. Такі перехрестя, як на вул. Минайській, це складні проекти, фінансова частина їх складає близько 120 тис. грн. На усі депутатські запити так само будуть виготовлені і розроблені проекти, але по мірі надходження фінансування в міській раді.

В Ужгороді у 2018 − 2022 роках діятиме програма забезпечення молоді, учасників АТО та переселенців житлом. Крім того, міські депутати несли зміни та доповнення у кілька програм, зокрема, щодо встановлення вуличного освітлення, капітального ремонту житлових будинків та реконструкції історичного центру. А також у кількох колишніх приміщеннях КП «Водоканал» припинили право господарського відання.

Богдан АНДРІЇВ, Ужгородський міський голова

Це приміщення колишніх бойлерних, по вул. Легоцького, де зараз не ведуться ніякі роботи. Вони колись працювали, коли у місті була централізована подача води гарячої та опалення. Зараз потреба у них відпала, тому будемо виставляти їх або на продаж, або в оренду, або на аукціон. Були внесені зміни по будинку на пл. Петефі, будівля магазину «Кристал», другий поверх, там уже стоять будівельні ліса, риштування. І також приміщення по пл. Корятовича (12-13), аби ще у цьому році провести ремонт фасаду приміщень за зазначеними адресами.

Віднині в міського голови буде новий заступник – Василь Гомонай. Відповідатиме він за комунальну сферу, господарську діяльність, вестиме контроль за департаментом міського господарства. Традиційно до Дня міста визначають і лауреатів «Почесної відзнаки Ужгородської міської ради» та почесних громадян Ужгорода. Цьогоріч підтримали кандидатуру Омеляна Сокача – заслуженого артиста України, головного диригента академічного камерного хору «Кантус»; а  також дипломатів – звання присвоїли Генконсулам Угорщини та Словаччини – Ендре Саліпскі та Янці Буріановій.