Подробиці

8-9 листопада Закарпаття на загальнодержавному рівні втілюватиме заходи до Дня української писемності та мови. Зокрема, в Ужгороді відбудеться фест «Історія.UA», який започатковує Український інститут національної пам’яті.

Також, як і уся Україна уже 18-ий рік поспіль, писатимуть Диктант національної єдності. В Ужгороді, окрім шкіл та вищих навчальних закладів, будуть ще два централізовані осередки — у малій залі облдержадміністрації та у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка. Тематика цьогорічного диктанту не розкривається, але відомо, що зі студії «Українського радіо» його традиційно озвучить професор Олександр Авраменко. Взяти участь у загальнодержавній акції зможуть усі, хто має доступ до радіоточок.

Юрій РИБАЧУК

заступник міністра культури України

Минулого року ми проводили це свято у Сєвєродонецьку на Луганщині, і виникла ідея створити своєрідний місток єднання через усю Україну, провівши цьогорічні заходи на Закарпатті. Свято української писемності та мови не покликане стати просто набором якихось концертних подій, його головна мета – це спілкування, спілкування з тими, хто пише, і тими, хто читає, хто підтримує українське слово, стверджує українську мову як державну, створює єдиний культурний простір країни

Також 9 листопада відбудеться покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку на площі Народній. А далі учасники урочистостей попрямують на площу Театральну, де стартує поетичний марафон за участі шкільної та студентської молоді, працівників закладів освіти та культури, літераторів та усіх охочих. В облмуздрамтеатрі відбудеться чемпіонат скоромовок, відкритий майстер-клас з написання рукописних кириличних шрифтів, книжкова виставка за участі закарпатських видавництв.

Також на сцені театру презентують концертну програму, де разом із закарпатськими виконавцями виступатимуть гурт «Riverland» (м. Дніпро), Заслужений артист України Віталій Свирид та Народна артистка України Марія Бурмака.