Подробиці

Міні-дракон, Ужгородський замок, ретро-потяг і справжній намет. Такими були човни цьогорічних учасників Ужгородської регати. Річкою попливли понад 100 мешканців та гостей міста.

Денис Лагодін не пропустив жодної Ужгородської регати. Уже увосьме пливе разом із другом — Володимиром Білонкою. Щоразу вигадують цікаві «кораблі».

Денис ЛАГОДІН

учасник «Ужгородської регати»

Держава підтримує утеплення, економить на енергозбереженнях. Тому ми вирішили все зробити з пінопласту. Зробили такий параходик. Трошки не витримали розміри і тому він у нас вийшов трохи вищий, ніж ширший. І тому ми постійно переверталися. Поки знайшли баланс, то минуло 2 кілометри і залишилося 100 метрів до кінця. Це класно, багато позитивних емоцій. Після цього ти розумієш, що зробив щось класне. Я думаю, атмосфера тут говорить сама за себе.

Натомість уперше в змаганні бере участь Андріана. Дівчина виходить з води емоційна і щаслива. Її команда називається «Моє грецьке літо». Вони зробили судно з підручних матеріалів: пластикових пляшок, пінопласту та зелені.

Андріана БАРАН

учасниця «Ужгородської регати»

Дуже круті й незабутні емоції. Найбільше сподобалося стартувати, тому що вода повноводна, далі вже починається мілка і там важче. Довелося деякий час іти пішки. Стартувало нас четверо. Дійшло двоє. Двоє ще доходять. Але ми разом трималися, допомагали одне одному. Усе було дуже класно.

Географія змагань розширилась. До Ужгорода приїхали не тільки з різних міст і сіл Закарпаття, а й з України загалом. Зокрема, поплили Ужем і діти, які відпочивають у літньому таборі в Мукачеві.

Цього року у номінації «Ноїв ковчег» (найчисленніший екіпаж) перемогла команда «По Тисі разом» з Мукачева.

Степан ЖУК

учасник Ужгородської регати

35. Я не збирався стільки брати. Але стільки охочих було. Я не міг відмовити. Ви дивилися на старті, як вони всі хотіли. Вони начиталися, надивилися. Вони кажуть, що будуть кричати чи тихо сидіти. Лиш беріть їх. Ми всіх з берега брали. Ми зробили дракончика, який називається «УжАсТиса».

«Ужгородська регата-2017» встановила рекорд за кількістю учасників та кораблів.

Федір ШАНДОР

співорганізатор «Ужгородської регати»

Цього разу були учасники з 9 районів. Минулі рази — тільки з трьох-чотирьох. Було зареєстровано 26 команд, але деякі складалися з 5-6 кораблів. Тільки що налили воду з Тиси і Ужа. Тому тепер у нас 2 річки будуть приймати присягу на вірність закарпатському флоту.

Вперше ініціативу організаторів підтримав міський голова. Крім того, що мер вирішив проплисти Ужем (його судно прийшло першим з саморобних), на березі він озвучив ідею, як можна розвивати Ужгород морський.

Богдан АНДРІЇВ

міський голова Ужгорода

Є ідея, що перед Боздоським парком трошки підняти рівень води в річці, аби в майбутньому цю частину річки зробити такою, щоб могли ходити невеличкі прогулянкові човни. Я прошу мої слова не сприймати буквально, що ми хочемо зробити тут якусь дамбу, аби це спричинило в майбутньому повінь. Усе набагато простіше.

Відзнаку отримали й переможці у номінації «Веселий Роджер» (найоригінальніше судно) – команда із потягом «Анця Кушницька». Найшидше до фінішу дісталися учасники з «Tatu Group», тому одержали перемогу в номінації «Летючий Голандець». На березі учасників очікували різні розваги та посвята в моряки.