Подробиці

Землі сільськогосподарського призначення – у власність закарпатських об’єднаних громад. За ініціативи Уряду ділянки державної власності мають передати у комунальну громадам. Очільник Перечинської ОТГ зазначає: тепер вивчатимуть площу та розташування ділянок та вирішать подальшу долю їхнього використання. Оскільки ця громада ставку робить на потенціал туризму, намагатимуться розвивати та втілювати  необхідні проекти.

 Іван ПОГОРІЛЯК

голова Перечинської ОТГ

 Ми вдячні, що держава іде назустріч громадам. Що із землями буде? Будемо виносити на сесію, приймати рішення, не допустимо того, аби вони були незайнятими. Будемо вивчати, подивимося, які функції можуть виконувати, пропонуватимемо бізнесу на них щось створювати. Аби з’являлися нові робочі місця, щоб усе приносило користь громаді.

 У Головному управлінні Держгеокадастру в Закарпатській урочисто підписали акти прийому-передачі сільськогосподарської землі державної у комунальну власність об’єднаних територіальних громад. Документи, які містять  інформацію про перелік ділянок, їх кадастрові номери та площу, надалі слугуватимуть підставою для реєстрації речового права за ОТГ у Державному реєстрі.

Світлана МЕЛЬНИЧУК

начальник ГУ Держгеокадастру у Закарпатській області

 Це є землі сільськогосподарського призначення державної власності. Надалі ОТГ зможе самостійно вирішувати долю цих земель, планувати територію, як вважатиме за потрібне для свого населення. Якщо ОТГ на своїй території розроблятиме містобудівну документацію, яка буде підставою для зміни цільового призначення, то так, відповідно до ст. 20 Земельного кодексу України – можливо змінити подальше цільове призначення землі.

 Акти підписали представники Іршавської, Перечинської, Тячівської Баранинської, Вільховецької та Полянської ОТГ. Тепер за громадами – улагодження усіх юридичних аспектів та велика робота щодо упорядкування земель.

 Неля ПЕТРУС

секретар Полянської ОТГ

 Думаю, тепер за нами встановлення чітких меж, де ті земельні ділянки.     Загальна площа є, а де вони, як вони, у  якому вони стані – треба розібратися. Чіткого господаря земель не було, це і мешканці і Лісфонд. Зараз вони у захаращеному стані. Тепер у нас буде багато роботи, аби привести ті землі, межі чіткі до порядку, аби люди могли користуватися. Це чимала праця.

Загалом на Закарпатті з початку року на нових бюджетних умовах працює 6 об’єднаних територіальних громад, які отримають у комунальну власність 416 земельних ділянок площею близько 1 300 га.