Подробиці

В Ужгородській дитячій бібліотеці «Казка» відбулося свято весни. Учні других класів ЗОШ №6 грали ігри, водили хороводи, та співали гаївки, старовинні обрядові пісні, які виконують під час Великодніх свят.

Світлана ДУДКО, вчитель початкових класів  ЗОШ №6

Це будуть такі традиційні гаївки. Будемо казати, давно наші предки дійсно у великодні часи гралися. Я була маленька і памятаю, як ми з подругою на травичці гралися. Та же «Подоляночка», яку всі знають, «Вербовая дощечка», яку майже всі знають. З елементами танцю, звичайно.

Таким чином вчителі намагаються ознайомити дітлахів з українськими традиціями, вчать їх дотримуватися та відроджувати народні звичаї. Про веснянки та гаївки їм розповідають на уроках. Але цього замало, — кажуть педагоги. Треба пережити і спробувати вживу.

До свята учні готувалися довго і дуже ретельно. Вчили фольклорні пісні, кожен отримав свою роль. Хтось – Подоляночки, хтось Царевича, а комусь дісталася зла відьма.

Іван, школяр

Ми танцювали, співали про крашанку, царівну і про Подоляночку.

Олександр, школяр

Я танцював гаївки і в мене роль була танцюриста.

Такі виховні заходи для учнів вчителі та бібліотекарі організовують регулярно. Уже змалечку спонукають дітей знати своє коріння та український фольклор.