Подробиці

Пройшло всього кілька місяців після першої презентації журналістки Тетяни Літераті. Продовженням захопливого проекту є її друга книга про втрачений Ужгород. Тепер це – мандрівка старим містом.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, журналістка, авторка книги

Це лише частинка того, що за три роки вдалось зібрати для проекту «Втрачений Ужгород». Тому в принципі в нас є і на третю книгу матеріалу. Кожен тиждень новий «Втрачений Ужгород» виходить і історії поповнюються, тому історій ще є багато і я гадаю, не на одну книжку.

Загалом авторка вмістила 27 оповідей про місцеві вулички, площі, готелі, фабрики, крамниці, а також – будинки відомих діячів. Зокрема, ідеться й про ужгородські організації.

Тетяна ЛІТЕРАТІ, журналістка, авторка книги

Профінансував це видання Ужгородський ротарі-клуб «Ужгород-Скала». Вони приурочили видання цієї книжки до 90-річчя Ужгородського ротарі-клубу. Колись в чехословацькі часи в нас був створений такий ротарі-клуб. До нього входили і губернатор, і різні дуже відомі підприємці, і мер Ужгорода. Тобто справді відомі люди, хотілося розказати і про них, тому що вони займалися благодійністю в ротарі-клубі. І один з розділів цієї книжки це і є про діяльність ротарі-клубу.

Ярослав ШАФАРЬ, представник ужгородського ротарі-клубу

Знайшлися дуже цікаві матеріали в архівах, про які навіть ми самі не знали. Ми дуже вдячні. А ідея цієї книги, тобто три ідеї: щоб, по-перше, ці книги максимально попали в школи наші, в бібліотеки, для того, щоб діти вчили історію не лише по книжкам, які з Києва прийшли, але й ті книги, які надруковані в Ужгороді.

Привітати журналістку приїхали нащадки героїв книги. Через це захід виявився багатомовним, як і сам Ужгород. Зокрема, онук кондитера Богуміла Пурми прибув до міста із самої Словаччини.

Придбати книгу ужгородці можуть в одному із місцевих закладів. Таким чином вдасться уникнути додаткової націнки книгарень. Третє видання Тетяна наразі не планує, однак упевнена: продовження проекту не оминути.