Подробиці

До Ужгорода з робочим візитом прибув Прем’єр-міністр України, Володимир Гройсман. Навідався у загальноосвітню школу №10 з угорською мовою навчання, поспілкувався з дітьми та вчителями.

Володимир ГРОЙСМАН, Премєр-Міністр України

Ми бачили, що діти вільно володіють українською мовою. Це супер-класно. І вони повністю навчаються на мові своєї національної меншини. Тому, в даному випадку, можу сказати єдине – ми будемо розвивати українську мову, ми будемо все робити для того, щоби нацменшини теж отримали свої можливості для розвитку. Багатокультурність – це наш скарб, це наше надбання і по-іншому і бути не може.

Незважаючи на те, що майже всі заняття у школі, окрім «Захисту Вітчизни» та «Фізичного виховання», проводять угорською мовою, 90% дітей вільно володіють українською.

Ілля, учень школи

Я вдома українською говорю. Уроки проходять – англійська, венгерська, українська.

Аліна, учениця школи

Я коли ще ходила в садок, я не знала ще дуже добре угорську. Я ходила на додаткові. А зараз я уже знаю угорську мову.

Не оминув Прем’єр і питання втілення реформи децентралізації на Закарпатті. Володимир Гройсман поспілкувався з головами трьох закарпатських сіл, які хочуть об’єднатися у єдину громаду, але уже більше року їм це не вдається. Вони особисто передали йому свої письмові звернення.

Володимир ГРОЙСМАН, Премєр-Міністр України

На Закарпатті є уже створені громади. Але є і ті, які хочуть обєднатися, але поки що немає розуміння між усіма гілками влади. Саме на цьому рівні, рівні області приймаються ці рішення. Я слухаю аргументи усіх сторін. Хоча підміняти рішення вашої місцевої влади та ваших органів самоврядування я не збираюся.  

Окрім того, посадовець зустрівся з представниками бізнесу Закарпаття та відвідав автомобільний завод «Єврокар».