Подробиці

В Ужгородському національному університеті презентували новітній проект 5-ти київських вишів «Доктрина збалансованого розвитку. Україна 2030». Провідні науковці шукають стратегії її розвитку, аби у 2030-му році наша країна увійшла у ТОП-30 найрозвинутіших держав світу.

Оксана МЕЛЬНИЧУК, співавтор Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030»

Доктрина базується на дуже серйозному економічно-математичному дослідженню, яке було скеровано Київською політехнікою. Разом з Світовим Банком, яке називається «Форсайт економіки України». Таке дослідження робилося вперше в Україні. Тому що методика означає планування майбутнього, відштовхуючись від майбутнього.

Ужгородський національний університет активно долучився до цієї програми. Оскільки доктрина має і регіональний аспект  науковці спільно з представниками влади, громадськими діячами та бізнесменами обговорили ключові проблеми у регіоні та пріоритети, які прагнуть досягти у 2030-му році.

Анна МЕЛЕГАНИЧ, директор ресурсного центру зі сталого розвитку УжНУ

Це безпечне довкілля, це гідні заробітні плати, гідне економічне зростання. І, звісно, міцне здоровя.

Над проектом науковці працюють уже близько року. Нещодавно видали першу спільну книгу.

Олександра ГУМЕННА, декан факультету економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»

Ця книга охоплює, по-перше, усі питання економічної політики. Це зрозуміло, бо багато представників були саме з економічної сфери. Але ми чудово розуміли, що без опрацювання таких категорій, як соціальний капітал, або культурна політика, креативна економіка дійсно такої праці ґрунтовної не вийде.

Учасники проекту намагаються долучити до нього якнайбільшу кількість університетів. І зробити його всеукраїнським.